Eesti uudised

Ernits Savisaarest ja tema nimekirjast: ta on nagu hästi treenitud võistlushobune, kes nüüd äkki ei ole nõus peremehele paremaid tulemusi tooma (52)

Kristin Aasma, 27. juuni 2017 23:47
Peeter Ernits (paremal) ja Edgar Savisaar Keskerakonna kongressil aastal 2016.Foto: Karli Saul / Ekspress Meedia
Keskerakonna liige, erakonna endise esimehe Edgar Savisaare sõber Peeter Ernits kinnitas, et kolmapäeval toimuval pressikonverentsil kuulutatakse välja Savisaare valimisnimekiri. "Kui täna (teisipäeval – toim) on hõberemmelgas, siis homme on see meedias peauudis,“ ütles Ernits teisipäeva õhtul Õhtulehele.

"Homme toimub pressikonverents, aga rohkemat ma praegu öelda ei tea,“ ütles Ernits.

Samal teemal

Küsimusele, kas ka ta ise kuulub sellesse nimekirja, vastas Ernits, et peab õigeks tegeleda praegu Keskerakonna valimisnimekirjade koostamisega. „Olen praegu Tartumaal ja tegelen Keskerakonna valimisnimekirjadega,“ sõnas Ernits, kes peab enese seostamist sellega spekulatsiooniks. "Ma olen Savisaare vana sõber ja Olga Ivanovaga saan ma väga hästi läbi, suhtleme tihedalt. Jaanipäeval, kui ma olin Hundisilmal, Oudekki ja mina rääkisime seal juttu,“ kirjeldas Ernits suhteid parteikaaslastega.

Miks aga Savisaar teeb sellise käigu, et tuleb välja oma valimisnimekirjaga?

Ernits meenutas viimast Keskerakonna kongressi, kus Savisaar erakonna esimehe kohalt kukutati, ning kuhu kutsuti need, kes olid Savisaare kukutajate poolt. „Ma ise olin Tartu piirkonna juht ja ma tean, kuidas see käis.“ Ernits ütles, et Savisaarel mängib rolli isiklik solvumus. „Ma olen ise erakonna loonud ja minuga on väga inetult käitutud,“ kirjeldab Ernits Savisaare mõttekäiku. „Savisaar arvab, et kui ta sobib vaatamata paljudele diagnoosidele kohtupidamiseks, siis sobib ta ka valimisvõitluseks. Tegelikult on Edgar Savisaar olnud kogu aeg häältemagnet,“ lisas Ernits, kelle sõnul soovib Savisaar ka oma häältesaaki suurendada.

"Ta on nagu hästi treenitud võistlushobune, kes üha paremaid tulemusi saab. Ja nüüd äkki ta ei ole nõus peremehele paremaid tulemusi tooma. Niipalju olen mina sellest motivatsioonist aru saanud. See on puhtalt minu tõlgendus,“ rääkis Peeter Ernits. „Poliitiku elu ongi see, et tahab jälle valimisi, adrenaliin jookseb, nagu võistlushobusel. Kui valimised lähenevad, siis tõmbab sõõrmetesse õhku ja tahab tormata võistlusse. Sama on Savisaarega – isegi kui tervis on viletsavõitu, aga valimised tõmbavad adrenaliini üles ja kappab jälle.“

Kas oma loodud erakonna siht ja edu ei ole tähtsam?

„Igal ühel on oma isiklik elu ja saavutusvajadus ja ego, ja poliitikul ongi suur ego. Nii lihtne see ongi,“ tõdes Ernits.

Ernits prognoosib ka poliitiliselt erakordselt huvitavat suve. „Need arengud, mis siin praegu suve keskpaigale lähenedes arenevad, on ikkagi väga kiired. Üks koalitsioonipartner võib vajuda või täiesti kaduda ära,“ ennustab Ernits. „On oht, et kujuneb vähemusvalitsus.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee