Eesti uudised

SAHINAD: homme teatab Savisaar enda valimisnimekirjast (80)

Õhtuleht.ee, 27. juuni 2017 19:34
Paremalt: Yana Toom, Edgar Savisaar, Oudekki Loone.Foto: Teet Malsroos
Poliitringkondades liigub üha kõlavamalt kuuldus, mille kohaselt lõhkeb homme poliitpomm, mille kõrval tundub esmaspäevane IRLi pereheitmine väikse plaksuna. Väidetavalt toimub homme pressikonverents, kus kuulutatakse välja Savisaare [Edgar Savisaare - toim.] nimekiri, mis osaleb sügisel kohalike omavalitsuste valimistel.

Ehkki spekuleeritakse mitme olulise keskerakondlase nimega, siis siiani on Savisaare kõige tõenäolisemad kaasvõitlejad uue nimekirja eesliinil Oudekki Loone, Yana Toom ja Olga Ivanova. Neist kaks kuuluvad riigikokku, üks europarlamenti.

Paremalt: Yana Toom, Edgar Savisaar, Oudekki Loone. Foto: Teet Malsroos

Pärast Margus Tsahkna ja Marko Mihkelsoni lahkumist IRLi fraktsioonist langes valitsuse toetus riigikogus 54 hääleni. Kui Loone ja Ivanova peale ka valitsus kindel olla ei saaks, siis läheks olukord Toompeal õite huvitavaks, sest lisaks neile võib ju ka teisi riigikogulasi Savisaare poole hoida.

Ka pealinnas segaks Savisaare nimekiri kaarte, sest:

Samal teemal

- Esiteks muudaks Savisaare osalemine oma nimekirjaga Keskerakonnale lootusetuks sügisel absoluutse enamuse saavutamise. See omakorda tähendaks vajadust koalitsiooni järele, mis omakorda kaotaks monopoli linnameedia propagandatorule ja linnas toimuvate otsuste üle.

- Kui Keskerakonnal ja Savisaare nimekirjal õnnestuks kahepeale saada absoluutne enamus, siis sõltuks Keskerakond täielikult Savisaare suvast ja läbirääkimiste laua taga oleks Savisaar jõupositsioonil.

- Keskerakond on ise täiesti kahvlis, sest võimalus oleks ju omaette kandideerijad erakonnast välja arvata, aga see omakorda nörritaks vanemaid toetajaid, kes seostavad Keskerakonda ikka Savisaare isikuga ja on Keskerakonda Jüri Ratase all toetamas seetõttu, et Savisaar pole siiani tema vastu otseselt sõna võtnud.

- Erakonnast saaks renegaate välja arvata juhatuse häälteenamusega. Juhatus peaks arutama küsimust ka siis, kui mõni lihtliige selle ettepaneku esitab.

- Kui Keskerakond vabaneb Ivanovast ja Toomist, siis võib Keskerakond võtta Venemaa poliitikal veidi selgroogsema positsiooni. Tõsi, alles jääb Mihhail Kõlvart, kelle valijad ei võtaks seda väga hästi omaks, ja just Kõlvarti edu on Keskerakonna jaoks Lasnamäel võtmetähtsusega.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee