Eesti uudised

Politsei aitab tagada laulu- ja tantsupeoliste turvalisust (4)

Toimetas Kristin Aasma, 27. juuni 2017 17:18
Tallinna LauluväljakFoto: Alar Truu
XII noorte laulu- ja tantsupeo ajal on suurüritusele omaselt näha tavapärasest enam politseinikke, kes koostöös korraldajate ning turvaettevõtetega tagavad piduliste turvalisust. Üle saja politseiniku on abiks rongkäigul ning politseipunktid on avatud nii Kalevi staadionil kui ka Lauluväljakul.

Varasemate aastate kogemus näitab, et enim on politseinike abi vajanud kaaslase, juhendaja või vanema silmist kaotanud lapsed. Põhja prefektuuri Kesklinna politseijaoskonna juhi Kaido Saarniidu sõnul tuleks lähedast või oma rühma otsival inimesel pöörduda turvatöötaja, politseiniku või korraldusmeeskonna liikme poole, kes saavad aidata.

Samal teemal

"Suure rahvamassi seas ei pruugi igal ajahetkel olla head telefonilevi. Palume nii vanematel kui ka kooride ja tantsugruppide juhendajatel ning õpetajatel enne pidu lastele üle rääkida rahvamassis liikumise reeglid ja kokkulepped, kuidas üksteist leida. Külastajatel soovitame lapsega kaasa panna kontaktnumber, kuhu eksinud lapse leidnud politseinik helistada saab," lisas Saarniit.

Lauluväljakul ja Kalevi staadionil on avatud politseipunktid, kuhu kogutakse leitud esemed. Väärtuslikumatest leidudest nagu dokumentidest ning mobiiltelefonidest teeb politsei fotod ning  postitab Facebooki loodud ürituselehele. Leiud ootavad politseipunktides omanikke Kalevi staadionil laupäeva õhtuni ning Lauluväljakul pühapäeva õhtuni. Peale seda viiakse leiud politseijaoskondadesse.

Laulu- ja tantsupeo turvateenuste ülema Peeter Sepa sõnul peaksid kõik külalised tutvumasisekorraeeskirjaga, et ürituse alale sisenedes turvakontrollis tarbetut ootamist ning ebamugavaid üllatusi vältida. "Väravas tuleb arvestada ajakuluga, mis kulub pagasi kontrollimisele. Soovitame oma kott enne peole tulekut läbi vaadata, et seal ei oleks midagi sellist, millest väravas loobuda tuleb – olgu selleks siis klaastaara või suveniiriks ostetud mõõk. Vihmase ilma korral soovitame peole kaasa võtta vihmakeebi ning palume kindlasti koju jätta vihmavarju, mis kaaskülastajate vaadet varjab. Lemmikloomad tuleb koju jätta ning fotoentusiastidele tuletame meelde, et ka drooni lennutamine ei ole lubatud," selgitas Sepp.

Pühapäeva, 2. juuli hommikul Vabaduse väljakult algaval rongkäigul osaleb ligi 40 000 peolist. Rongkäik vältab mitu tundi ning piirab oluliselt liiklust kesklinnas ning Pirita teel. Seetõttu tuleks kõigil autojuhtidel jälgida sel ajal ajutist liikluskorraldust ning valida alternatiivseid teid või kasutada võimalusel ühistransporti. Kesklinna politseijaoskonna juht Kaido Saarniidu sõnul hoolitseb üle 100 korrakaitsja ning erariietes politseiniku selle eest, et suur rahvahulk turvaliselt sihtpunkti jõuaks.

"Nii noorematele kui ka vanematele pealtvaatajatele, aga ka rongkäigul osalejatele panen südamele, et suursündmuste ajal rumalatele naljadele kohta ei ole. Igasuguse ohu kahtluse korral reageerib politsei täie tõsidusega ning resoluutselt, mistõttu võivad pealtnäha süütul vembul olla väga tõsised tagajärjed,“ ütles Kaido Saarniit. "Suurte rahvahulkade seas võib kergesti tekkida paanika, mistõttu tuleb nii rongkäigus osalejatel kui ka pealtvaatajatel arvestada teiste pidulistega, käituda viisakalt ning hoolivalt üksteise suhtes ning mitte tekitada oma käitumisega tahtlikult hirmu," rõhutas politseimajor.

Samuti palub Kaido Saarniit külastajatel ning pidulistel olla tähelepanelik ja mitte jätta oma kotti järelevalveta. Nii nagu tavapäraselt, kontrollivad Päästeameti töötajad ka laulupeol ja tantsupeol järelevalveta jäetud esemeid spetsiaalse demineerimisvarustusega. "Võib tekkida vajadus piirata ohuala, mis takistab inimeste liikumist. See põhjustab asjatut ärevust ning tarbetut tööd olukorras, kus tegelik oht puudub," lisas Saarniit.

Laulu- ja tantsupeo ning rongkäigu toimumise ajal ei ole peoalal ning rongkäigu piirkonnas turvalisuse kaalutlustel lubatud lennutada droone.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee