Maailm

Soome politsei ajas rahvuslaste telklaagri Helsingis jõuga laiali (1)

Õhtuleht.ee, 28. juuni 2017 04:00
RAHVUSLASTE LAAGER: Politsei ajas Helsingis Raudteeväljakul rahvuslaste laagri laiali ja seda 137. päeval pärast selle püstitamist. Foto on tehtud 23. juunil ehk kolm päeva enne selle likvideerimist.Foto: Aadu Hiietamm
Politsei nõudis rahvuslaste rühmituselt Suomi Ensin (Soome Kõigepealt) Raudteeväljakule püstitatud telklaagri likvideerimist esmaspäeva õhtul kella 18, vahendab YLE Uutiset.

Nõudmist põhjendati väitega, et laagri asukad ründasid jaanipühade ajal möödakäijaid ning kujutavad seetõttu ohtu inimeste turvalisusele.

Rahvuslaste laager, mida rahvasuus kutsuti ka Soome maidaniks, oli esmaspäevaks püsti olnud 137 päeva.

RAHVUSLASTE LAAGER: Politsei ajas Helsingis Raudteeväljakul rahvuslaste laagri laiali ja seda 137. päeval pärast selle püstitamist. Foto on tehtud 23. juunil ehk kolm päeva enne selle likvideerimist. Foto: Aadu Hiietamm

See püstitati vastukaaluks väljaku teises servas olevale laagrile, mille asukad nõuavad Soome võimudelt pagulaste riigist väljasaatmise lõpetamist.

Kuna Suomi Ensin ei võtnud laagrit tähtajaks maha ja soovis saada lisaaega, siis saabus politsei kohale suurte jõududega.

Neli laagri asukat, nende seas ka rühmituse eestvedaja Marco de Wit, vahistati. Seejärel tuli kohale Helsingi ehitusteenistuse veoauto ja laagri sisustus tõsteti selle kasti.

Pärast ööd arestikambris pääses Marco de Wit eile vabadusse ning lubas meeleavaldustega Helsingi kesklinnas jätkata. Ta kurtis, et rühmitustn koheldakse ebavõrdselt illegaalidega, kelle telklaager jäeti Raudteeväljakule alles.

Politsei sõnul kehtisid mõlemale laagrile ühesugused reeglid, kuid rahvuslased ei täitnud neid ja on seega juhtunus ise süüdi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee