Eesti uudised

Krabi kooli töötajad uurimise all: kas õpilasi taltsutati vägivallaga?

Asso Ladva, 27. juuni 2017, 16:53

62 KOMMENTAARI

l
lapsavanem/ 4. september 2017, 16:13
koolis peaks olema ikka seadus et õpilane õpetajale pähe ei istu.nüüd vöib õpilane mida tahab.kokkulepe vanamatega.kui ei taha õppida mine kus sind oodatakse.
l
lisaks seadusandlusest/ 3. juuli 2017, 18:53
Ale Sprenk on Krabi ja Varstu Kooli direktor, sama-aegselt Varstu vallavolikogu esimees. Varstu vallas pole tänaseni asutud täitma KOKs § 18 ( 1 ) 6) täies ulatuses. Kas eeltoodu ongi põhjuseks, miks Varstu vallas tõsteti vallavanema palka 400 € võrra kuus ( Vaene vald, aga vabariigi rekord...)
m
Marta/ 29. juuni 2017, 21:07
Ajakirjanik peaks vastutama selle eest, kui teisi poriga üle valab. Häbi sellisele ajakirjandusele.
m
Marta/ 29. juuni 2017, 21:04
Artikkel on mingi jama. Kallutatud. Huvitav kes selle tellis? 30 inimest üle kuulatud.??? Mingi nõme ülesforsseeritud asi. See nn ajakirjanik võiks uurida kuidas lill kasvab vms .. Ja HTM ametnik vötab veel asja kommenteerida. Mis mõttes?
u
Uskumatu./ 29. juuni 2017, 17:52
Uskumatu mis siin lahti on läinud. Need õpetajad,kasvatajad ja direktor on täiesti mõistvad inimesed kes ei käi lastel käsi pidi kallal. Üritavad aidata neid lapsi kellest kodus keegi ei hooli. Nad teevad seal tänuväärset tööd lastega ,et neile mingisugunegi haridus anda. Edu Ale ja ülejäänd koolipere.
l
lugeja/ 28. juuni 2017, 23:24
Milleks on kaake vaja ühte kooli koondada? Et nad saaksid üksteisele "kogemusi" edasi anda? Kas ühte "paha" ei ole kergem muuta "heade" keskel ikkagi. Praegu on kõige lihtsam probleemne laps ära saata jalust. Meil enam probleemi pole. Lapsel aga probleem suureneb kasvades. Mõelgem sellele.
m
mats/ 28. juuni 2017, 23:22
Lastel lihtsalt ei lubatud suitsu teha enam koolis ja tegid direktorile kambaka.Jõudu Alele ja tugevat närvi.
l
leo/ 28. juuni 2017, 12:51
Kõik kuritegelikud ideoloogiad, näiteks natslik ja kommunistlik, on eitanud loodusseaduste olemasolu. Põhiline loodusseadus on, et igas nähtuses esinevad erinevad tasandid. Paraku tekib nende erinevuste vahel konflikt, mida kutsutakse vägivallaks. Iseenesest, kui midagi ette ei võeta, vägivald kasvab ja iga normaalse inimese ülesandeks on seda vägivalda vähendada. Paraku saab vägivalda VÄHENDADA AINULT mingis vormis eksisteeriva vastuvägivalla abil. Võimulolevatele " valitutele " ja nende poolt ametisse määratud veel rumalamatele bürokraatidele soovitaks aga põhikool korralikult ära lõpetada

k
Kati/ 28. juuni 2017, 12:18
See kool on siis Puiatu ja Kaagvere asemele loodud, kas see on siis parem? Vanemad kaitsevad alati oma last, nagu metsloomaemadki.
c
Che/ 28. juuni 2017, 09:56
Liberaalsus koolis viib harituse allakäiguni, nii on see kogu maailmas. Lumpenilaadset massi on kergem valitseda. Seniks kuni lapsevanemad ei vastuta oma jõmmi eest ja soovivad, et kool neid õpetamise kõrvalt ka kasvataks ei muutu Eesti pinnal midagi paremaks vaid vastupidi. Eeskujuks Eestile võiks olla Lõuna-Korea koolimudel kus tõeliselt vormitakse riigile vajalikku inimest.
g
G/ 28. juuni 2017, 09:29
Jube jama ikka kui õpilased õpetajale ei saa vastu hakata ja rumalusi teha.
m
mari/ 28. juuni 2017, 08:32
No kui on nii häda selle asjaga siis pange kooli kaamerad ja saate kohe teada. Filmige neid lapsi, pange tekst kirja jne. Tahaks konkreetselt neid ametnikke näha, kes vastutavad süsteemis. Kas neil on koolis töötamise kogemust? Ja mis tähendab vägivald. Kas pekstakse kettidega või tutistatakse...Peda lõpetajad kuuldavasti mingeid erilisi psühholoogiatunde ei pidanud saama. Mida üldse pakutakse välja juhuks, kui kõike on juba proovitud jne, jne.
h
Huvitav/ 28. juuni 2017, 08:26
mida teeks Rakaselg, kui elujõus poiss talle rusikatega kallale tungib ja võmmu annab? Kabinetis on elu tundmata hea õpetajate kallal haukuda. Õpetajad ei lase end pidevalt peksta ega mõnitada, selles on asja tuum. Ning on teadlik vale rääkida "keerulistest" perekondadest, tean neist 3 ja ükski polnud keeruline, hoopis lapsed olid pätid ja juba varasematest koolidest, kus neist tahetigi lahti saada. Sellepärast nad kaelast ära Krabile kupatatigi.
l
lugeja/ 28. juuni 2017, 21:00
Hr.Rakaselg professionaalina tõenäoliselt kedagi ei lööks, sellisteks rünnakute eest hoidumiseks on olemas spetsiaalsed võtted, mis ei ole vägivaldsed ründaja suhtes, küll aga kaitsevad rünnatavat. Tõenäoliselt ongi mõni kaak enda jõuetust tunnetades koju kaebama läinud ja lapsevanematele asjast oma versiooni esitanud.... Kui ta juba on erikooli saadetud, siis on selleks ka põhjus ja seda peaks ka vanemad ise mõistma. Seda enam, et kool lõpeb kunagi ja siis on vaja ise hakata nende probleemidega tegelema....
l
lapsele/ 28. juuni 2017, 07:43
kodus peksa ja koolis peksa = kasvab täiesti normaalne inimene?
l
lugeja/ 28. juuni 2017, 21:02
Kui nad nii head on, miks neid siis kodus peksta?
ä
ätt./ 28. juuni 2017, 07:02
Sain minagi koolis juustest sakutad ja joonlauaga mööda näppe,kuna ikka asja eest ei tulnud mõttesegi mina kaebama.
Praegu aga kasvatame mingeid jõmme lootes,et elu neist kunagi korralikud inimesed vormib.
Selge näide elust on selle kurikuulsa remmelga juurest.Selle asemel,et keelitada,paluda,anuda inimesi täitma seadust ja politsei käskusid oleks vastuhaku korral vaja olnud anda kumminuiaga üks sirakas.Poleks olnud mingit ajakulu paberimäärimisele,ega kulusid autotranspordile ja kartserile.
Kas me kasvatame ka endale Breiviku taolisi ?
õ
Õpilane/ 28. juuni 2017, 01:46
Saab tappa küll seal, aga asja eest..

l
Lõpetaja/ 28. juuni 2017, 00:05
Kuidas saavad inimesed teha selliseid järeldusi?? Kuidas saab üldse kirjutada sellist artiklit?? Kui mina seal koolis käisin nägin kõike seda pealt. Mõni õpilane haukus vastu õpetajatele kui ta palus tal tundi minna. Kas siis tõesti ei tohi õpilasi tundi saata? Miks on alati õpetajad süüdi? Mitte üksi õpetaja ei taha selles koolis õpilastele halba, selles koolis on õpetajad kulda väärt. Kui te inimesed vaid teaksite kui palju need õpetajad on õpilasi aidanud nii kooli kui ka koduste muredega. Kas tõesti võetakse kuulda puberteedieas õpilasi kes räägivad politseile jutukesi mis tundub neile huvitav?? Just selle kooli õpetajad astuvad klöassidest nuttes välja, sest nad ei suuda kuulata lapsi, kes räägivad ainult vastu ja solvavad neid, kuid ka nemad andestavad ja proovivad seletada õpilastele, et see pole õige kuidas ta käitub. Palun mõistke ka neid õpetajaid kui nad vihastavad ja ütlevad õpilasele kurjema tooniga mõne sõna. Mitte ükski õpetaja ei kasuta selles koolis vägivalda!!
f
fgc/ 27. juuni 2017, 23:53
käisin seal koolis, vägivald on seal normaalne, mulle meeldis rihma saada peale tunde
s
28. juuni 2017, 09:56
See kommentaar on ehe näide sellest, milliseid väljamõeldud jutukesi need õpilased oma lastekaitsetädidele räägivad. Ja kuidas need tädid siis ahhetavd ja ohhetavad ning neile kaasa tunnevad. Pärast on nad kõvad mehed, irvitavad ja naeravad, et tegime neile raiskadele ära! Meid ju usutakse!
28. juuni 2017, 10:09
c
cfg/ 28. juuni 2017, 11:02
sa ei saa irooniast kah aru.. mine istu oma nutitelefonis ja sõida seenele oma tasakaalu liikuriga
l
Lastele/ 27. juuni 2017, 22:21
ongi vahel vaja üks korralik kaserosin anda, et mõistus alt üles tagasi läheks, sest aeg ajalt kipub see neil rändama minevat.
p
Peksmisega/ 4. september 2017, 18:31
ei saavuta midagi.Ise sain veneajal pidevalt peksa.Väiksemas klassis andis klassijuhataja ,suuremaks saades kehalise õpetaja.Võeti kohe püksid maha tagaruumis ja küteti tagumik kuumaks.Kodus kedagi kasvatamas polnud ja aeg oli teine.Poisina ei teinud väljagi sellest,läksid ja ajasid omi asju edasi.Nüüd on teised ajad ja lapsi tuleks kasvatada ilma vägivallata.
n
No kuulge/ 27. juuni 2017, 22:19
Erivajadusega lapsed on erivajadustega millega vanemad kodus ise hakkama ei saanud. Nüüd need vanemad ise süüdistavad õpetajaid. Vanemad on vist ise erivajadustega ja saata oma sigitistega minema kui nii targad on. Sellistele kaakidele tuleks ikka tõeline õppetus anda täie rangusega. Neil kaakidel on õigused aga kohustused puuduvad. Selle on viga.
k
keelata ei tohi/ 27. juuni 2017, 22:03
tavaliselt ekskursioonidel õpetajad ei keelagi lapsi, sest nad ei tohi.Lapsed kaebavad kodus ära ja vanemad tulevad kooli skandaali tegema.Ühele kõrvalseisjale, kes sekkus, ütles aga laps, et "Sina vanamees, käi p..."
a
27. juuni 2017, 22:22
Artiklis ütleb direktor ilusti, et ta ei tea, mis uurimine see käib - temaga ei ole ühendust võetud. See ei tea mis toimub, on väänatud selleks, et ta ei tea mis koolis toimub. Artiklit tuleb mõistusega lugeda!
K
????/ 27. juuni 2017, 21:55
Kuidas on võimalik kooli direktoril rääkida nii mõistusevaba juttu, et ei tea koolis toimuvast ? Siit need arusaamatused, hädad ilmelt algavad. SEE KOOL VAJAB UUT VÕIMEKAT JUHTI !
t
tp ?????/ 27. juuni 2017, 22:33
Ega sa ise äkki seda kohta ei sihi? Ei tasu vaeva, palk on väikesevõitu.
m
A/ 27. juuni 2017, 23:06
o
oinas/ 27. juuni 2017, 23:10
aga sinul on võimalus minna ja näidata oma võimekust juhina, muidugi kui kool alles jääb.
m
Malleus/ 27. juuni 2017, 21:38
Ei saa üldse aru,miks veel mõni noor läheb õpetajaks õppima ? Kas tõesti pole muud targamat teha kui lasta end pidevalt alandada ja tümitada,kulutada närve ja tervist ja seejuures ainult naeratada kui sulle näkku irvitatakse,sülitatakse,saadetakse sõnadega kõikvõimalikesse "keha aukudesse" jne. On väga kerge öelda,et õpetaja peab end kehtestama aga kui isegi turvale ja politseile ei alluta,teades,et midagi ju ei juhtu ja midagi ei tohi teha,no öelge,kuidas siis õppida soovijatele ettenähtud programmi seletada ja teemasid arutada ?Varsti põgenevad küll viimasedki noored pedad töölt,sest pole vist saladus,et õpetajate vanus vananeb iga aastaga ja noori peale ei tule. Tulebki tekitada mammutklassid ja siis hea öelda,et õpetajate palku tõstetakse. Lapsevanemad mõelge,enne kui tulistama hakkate !!!
m
mrk/ 27. juuni 2017, 21:01
kui vaadata millises "vägivallas" õpetajaid süüdistatakse siis viimane aeg on küll kõiksugu lastekaitsjatele ja prokuröridele koht kätte näidata. loodetavasti ei lepi keegi seal lihtsalt menetluse stressist pääsemiseks kokkuleppega.
tsitaat: "laste peale karjumine ning neil käsivarrest haaramine" - uskumatu vägivald küll??

u
Uskumatu/ 27. juuni 2017, 20:37
Toetus kõigile Krabi kooli õpetajatele ja kasvatajatele! Seal on väga raske töötada, olen seal tunde andnud igal aastal. Pole kordagi kogenud hetke, kus õpetaja vägivallatseb. Seda teevad õpilased õpetajate suhtses. Pole ju normaalne, kui õpilane tunnis teisi jalgadega taob ja õpetaja teelt ära lükkab, kui viimane teda tunnist minema joostes takistab. Kõik süüdistused on absurd. Alele jõudu ja jaksu! Olen mõtetes teiega.
k
kui kõrvalt/ 27. juuni 2017, 20:17
näed, mille peale nt ülikoolis kaebavad tudengid, siis selliste "raskete" laste kaebusi ei taha üldse uskuda. Isegi täiesti terve mõistusega üliõpilaste seas on selliseid, kes ilma mingi põhjuseta kaebama lähevad. Samas ei kaeba nad selle peale, kes lihtsalt hinde välja laob ja laseb udu tõmmata. Kusagilt ametniku laua tagant on kindlasti hea öelda, et tee nii ja toda ei tohi. Tegelik elu on paraku miskit hoopis muud. Need lugupeetud ametnikud peaksid tulema minu naabrite juurde. Neil on 4-5 tütar kodus. Nii kui üle ukse sisse saavad läheb hulluks vastastikuseks karjumiseks, klirinat on kuulda. Väljaspool kodu on kõik OK. Palun, tänan, tere - väga viisakad. Milline laps kasvab sellisest kodust? Ta ei kuule ilmselt pikka aega, kui temaga normaalse häälega räägitakse. Ja see, kirjeldatu, pole kindlasti kõige hullem variant.
Olin ise pikka aega kasvataja. Ei pidanud ühelegi lapsele käsipidi kallale minema ja isegi vist nurka ei pidanud kedagi panema. Aga siis olid lapsed teistsugused, sest kodus anti kerepeale kohe, kui miskit vanematele ei sobinud ja täiskasvanu keeld tähendas, et nii ei tohi. Nüüd teavad isegi lasteaia lapsed, et neil on ÕIGUSED, kohustustest ei ole kahjuks keegi midagi kuulnud. Mida vanemad, seda rohkem on õigusi, aga kohustusi ikka ei ole. Isegi õppimine on üle mõistuse keeruline. Ja pole ka ime, kui vanemad kogu aeg kodus räägivad, et koolis on raske. Mina oma 60+ vanuses võtsin ette matemaatika 9. kl lõputöö ja inglise keele. Polnud probleemi kummagagi. Järelikult sama palju pidin omal ajal koolis õppima. Pealegi olid mul tunnistusel selliselt keskmiselt head hinded.
Aga jah: õpetajad lahti lasta ja vangi pista ning kool kinni panna. Pole kooli, pole probleemi ja vanemate oma asi, kuidas nad oma lapsukesi edasi rikuvad.
n
Noojaah/ 27. juuni 2017, 20:07
sotsiaalministeeriumi tädidele võib igasugust jama ajada, need ei ole ju lapsi näinudki ja usuvad kõike.
Sest nad tahavad uskuda ja koledaid pedagooge paljastada.
Tunnevad emotsionaalselt luiskamisele kaasa ja esitavad omalt poolt suunavaid küsimusi, mille järgi juttu usutavamaks saab kujundada.
V
!!!/ 27. juuni 2017, 19:29
Vägivaldsetele õpilastele aitab ning mõjub sageli vaid jõud. Kas või õppetunni segaja ning huligaanitseja jõuga klassiuksest välja visata, kui ta õpetaja korraldusele ei kuuletu. Et teised normaalselt õppida saaksid. Või oma kaaslase peksjaid jõuga takistada. Sest sellistel juhtudel niinimetatud hea sõna ja manitsused lihtsalt ei toimi. Ja piibliraamatustki on vaid sel juhul mingit abi, kui sellega huligaanile korralikult äiata. Seda enam, kui lapsed on probleemsetest peredest ja seega juba varem kiiva kasvanud. Iseloom ja vaated saadakse ikka kodust kaasa. Ning mida suudab hiljem kool, kui see vaid moraalijuttu lugeda tohib? Ei enamat. Sest nagu ütleb kõnekäändki, et ega ikka s.i.t.a.s.t saia ei tee.
v
V.R./ 27. juuni 2017, 19:20
O.Lutsu kevades kutsuti lapsi korrale...raamat,pole ära keelatud. Aidakem ja toetagem õpetajaid eriti neid,kes raskete lastega tööd teevad.Ei ole vaja kootida neid. Kui oli vaja teistmoodi korrale kutsuda siis oli vaja ja asi jokk.
i
irww/ 27. juuni 2017, 19:38
aidakem õpetajaid, kes tarvitavad laste kallalvägivalda?
j
JUHAN/ 27. juuni 2017, 19:39
Vanasti oli õpetajal märksa rohkem õigusi. Kunagi anti väänkaeltele isegi ihunuhlust. Oli muudki uskumatut. Näiteks minulapsepõlves minu eakas vanaema meenutas, kuidas ta tsaariaja lõpul külakoolis käis. Nende koolis oli keegi huligaanst paha poiss. Kes juba eelpuberteedi ealisena liialt suurt seksuaalset huvi tundis ja vahetunni ajal tüdrukute väljakäiku läks, et seal vahtida, irvitada ning neid käperda. Ja mis tegi sellest kuula saanudd koolipapa? Ta tassis tolle marakrati turjapidi tüdrukute vetsu, surus ta peadpidi prill-laua auku, kutsus tüdrukud ligi ning käskis neil poisile pähe pissida. Häbi ja alandus misugune! Ning see olevat isegi toda poiss taltsutanud. Aga ma katsun vaid ette kujutada, kuidas reageerksid meie meedia, ametnikud, õiguskaitse ning lapsevanemad, kui praegu mõni kooliõpetaja sellised karistuse, kasvatuse ning mõjutuse vahendid appi võtaks.
v
Vanaema/ 28. juuni 2017, 10:27
Vanasti öeldi,et ei saa last endale pähe elama lasta. (et laps saab kõik,mis tahab). Nüüd just nii riik ja seadused teevadki. Jõudu,sest nii kasvavadki kontrollimatud lapsed,kes arvavad,et neil on alati õigus.
k
kala/ 27. juuni 2017, 19:16
j
Just/ 28. juuni 2017, 08:29
nimelt. Meil ministeeriumist ja valitsusest.
v
VõsaVillem/ 28. juuni 2017, 09:53
Ja mõni Kala, suure tähega, mädaneb peast ja hingest ka....nii kurb!
i
Inimene/ 27. juuni 2017, 19:00
Peaks olema nii,kui kaebus ei leia kinnitust, peab kaebaja maksma trahvi, kasvôi 100 ainult,siis lõpeksid valetamised ära. Ma olen kindel, et õpetajad pole süüdi. Tänapäeval kasutab vägivalda ainult vaimust vaene.
v
V/ 27. juuni 2017, 18:50
Olen olnud selle kooli õpilane. Tõsi, natukese aastaid on möödunud sellest kui lõpetasin aga see koolipere mis seal oli - tänu nendele hoidusin ma tänavatelt. Nüüd olles juba pisutki mõistust pähe võtnud ütlen , et ei suuda uskuda , et taolised menetlused ja asjad on algatatud. Täiesti uskumatu , jõudu Sulle, Ale! V.

t
Tohoh/ 27. juuni 2017, 18:42
Kuidagi nagu susimise moodi olukord. Politsei pole koolis käinud, pole direktoriga rääkinud.. Küll aga on ametnikud teinud prokuratuuri ametnikele kaebekirju, mida siis menetletakse kooli juhtkonda kaasamata.
k
K/ 27. juuni 2017, 23:17
Eraldi ment käis seal, hüüdnimega "släppar" kui keegi pahandust tegi ja ülekuulamisele kutsuti dire kabineti ning küsiti kuidas asi ss oli ja ei vastasid käis litakas ja släppar lausus:"Sina pole näinud, mina pole löönud." Isegi kõnelindistus olemas ja see ment sai juba psühiaatri ka endale, Võrumaa ment oli, saab välja võtta registrist et selline asi reaalselt juhtus, kuidas mendid midagi järsku ei tea?
s
Sealne õpilane/ 29. juuni 2017, 11:19
Oled ise kuulnud seda lindistust?
i
inimene/ 27. juuni 2017, 18:33
Mina arvan et need õpetajad teevad seal väga tänuväärset tööd.
v
vaatleja/ 27. juuni 2017, 18:20
Tänapäeva koolisüsteemis on õpetaja kõige kaitsetum isik üldse: teda võivad rünnata kõik - õpilased (kes ei taha õppida ega mõista, miks õpetaja nõuab), vanemad (miks tulemused viletsad on), direktsioon (miks arusaamatused tekivad, miks hinded...). Kaitseb end ainult seesama õpetaja ise, kui suudab. Kui aga on sõna sõna vastu, usutakse ju teadagi last. Ühel hetkel õpetaja lihtsalt väsib. Loomulikult ei ole õigustust vägivallale, ent läbipõlemise äärel on kevadeks nii mõnedki õpetajad.
m
Ma/ 27. juuni 2017, 17:48
ei saa aru, mis mullis need ministeeriumitöötajad elavad, paragrahve oskame me kõik näpuga järge ajades ette lugeda, aga reaalselt ja igapäevaselt tegeleda äärmiselt raske seltskonnaga, ma arvan, et nad ei peaks päevagi vastu. Pole imestada, et noored ei taha õpetajaks hakata, iga õpilane võib ministeeriumisse kaevata ja õpetaja peab tõestama, et ta ei ole kaamel. Ja hakkame rohkem rääkima laste kohustustest, mitte ainult õigustest.
s
Sibivedajaks / 27. juuni 2017, 17:43
ka ei saa ilma õppimata. Juhiload ju peavad olema ja mitte vaid B-kategooria. Rumal seisukoht, et kui taha, siis ei pea. Peab küll! Kelle ülevalpidada sihukesed mittetahtjad lõpuks jäävad? Ikka nende lollide, kes teavad, et PEAB!
n
nojah/ 27. juuni 2017, 17:31
Tõesti, ju mõni õpetaja käskis õppida ja probleemsetest peredest pärit lapsed kukkusid igasugust endale kasulikuna tunuduvat udu ajama. Mis spetsialistid seal ministeeriumis ja prokuratuuris küll on, kes iga kõuriku hala peale leili lähevad?
Krabi kool on eriline ja müts maha nende inimeste ees, kes on võtnud vaevaks tegeleda raskema saatusega lastega ja neid tagasi ühiskonda aitama. Paljud selle kooli õpilased ei soovigi nädalavahetusiti koju minna - koolis (vaadake kus asub!) on lihtsalt elu niipalju parem, kui kodus. Mõelge sellele. Ja siis ilmuvad kuskilt meediasse elukauged sotisaaltöötajad, kes räägivad mingitest muudest pere toetamise meetmetest. Miks nad neid "häid" meetmeid siis siiani kasutanud pole, et laps hoopis Krabile kooli saadetakse?
NingTartu lastekaitse - see on lihtsalt naljanumber. Nende täiesti ametlik (kirjalik) seisukoht on: "...kui laps ei taha, siis ta ei pea..." Ei taha ema-isaga rääkida, ei pea, ei taha hommikul suppi süüa, ei pea, ei taha õhtul koju tulla, ei pea, ei taha koolis õppida, ei pea. Traagika.
s
sama kogemus/ 27. juuni 2017, 19:58
T
......../ 28. juuni 2017, 20:49
Tartu lastekaitse ju pisikese poisigi saatis tagasi pilastajast isa juurde. Kuidas siis nüüd suured lapsed tõtt räägivad?
l
Loomulikult/ 27. juuni 2017, 17:16
koolis ei tohi õpetaja õpilastele ühtegi paha sõna öelda ega nõudmisi esitada. Selleks peabki igas koolis olema kooli timuka ametikoht, kes võib kaakidele füüsilisi karistusi määrata ja neid ka koheselt täide viia. Selleks peab timukal olema kaakide rahustamise ruum peksupingi ja soolvees ligunevate vitstega. Kui kaagil saab taguots viilikirja löödud, siis ikka õpetajale vastu ei haugu. Mõnele kaagile tuleb ka nädalavahetuseks paariks päevaks ette anda, et seinu ei sodiks.
Ilus oleks, kui mode kommi läbi laseks!
j
Jajah/ 27. juuni 2017, 17:10
Sibivedajaid on ka vaja ja igaüks ei peagi õppima. Ka iga õpetaja ei sobi õpetajaks, pigem loomatalitajaks.

a
arvamus/ 27. juuni 2017, 17:08
Kui see raskestikasvatavate väljamõeldis vett ei pea siis on ajakirjandus suutnud ikkagi kooli mainet kahjustada. Lisaks on kogu artikkel täis ühepoolset kallutatust kooli kahjuks. Ei midagi objektiivset, püütakse lihtsalt laimata kasutades väljendeid "jätab mulje", väidetav" jne. Mina annaks sellise sopaajakirjaniku kooli asemel kohtu alla. Igatahes jääb artiklist mulje, et Asso Ladva-nimeline nn ajakirjanik on äraostetud või õpib ta enda laps seal koolis.
a
Ammetnik/ 27. juuni 2017, 17:02
Üks õpetaja isegi keelas lapsi ja käskis õppida!
j
Jajah/ 27. juuni 2017, 16:59
Tegemist on erakooliga. Pange kinni

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee