Maailm

Rahutu päev Ukrainas: küberrünnak ja autopomm Kiievis (4)

Toimetas Greete Kõrvits, 27. juuni 2017 16:44
Foto: AFP / Scanpix
Täna hommikul plahvatas Ukraina pealinnas pomm, mis tappis kõrge auastmega sõjaväelase. Pärastlõunal tabas riigi pankasid ja elektrifirmat küberrünnakud. Politsei kahtlustab, et autopommi plahvatuse taga on terroristid.

The Guardian vahendab, et täna hommikul kell 08.15 plahvatas Kiievis autopomm. Surma sai auto omanik, polkovnik Maksim Šapovalov. Ta töötas sõjaväes luurevaldkonnas ning juhtis üht eriüksust. Šapovalovi üksus töötas jutu järgi ka Ida-Ukrainas. Ukraina võimud on veendunud, et tegu oli terrorirünnakuga. Üks juhuslik mööduja sai kergemaid vigastusi, kui plahvatusest laiali lennanud autotükid teda vigastasid.

Täna pärastlõunal teatasid Ukraina keskpank koos paljude teiste ettevõtetega, et neid tabas küberrünnak, kirjutab New York Times. Rünnaku tõttu on pankade töö ja klienditeenindus häiritud. Ukraina Ošadbank kinnitab, et häkkerite tööst hoolimata on klientide andmed kaitstud. Ka riigile kuuluv elektriettevõte Ukrenergo kinnitab, et sattus rünnaku alla, kuid nende normaalses töös mingeid katkestusi ette ei tulnud.

Kummagi rünnaku eest pole keegi seni vastutust võtnud.

Samal teemal

28.06.2017
TERROR KIIEVIS: autopomm tappis luureohvitseri
27.06.2017
Ukrainat tabas ajaloo suurim küberrünnak
27.06.2017
Kiievis autoplahvatuses hukkunu oli Ukraina sõjaväeluure eriteenistuse ülem

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee