Eesti uudised

GALERII | Värske kaitseminister tutvus õhuväe tegevusega (3)

Toimetas Denes Kattago, 27. juuni 2017 14:46
Foto: Ardi Hallismaa
Kaitseminister Jüri Luik külastas täna Ämari lennubaasi ja seal asuvat õhuseiredivisjoni ning kohtus Ämaris hetkel Balti õhuturbemissioonil teenivate Hispaania õhuväelastega.

"NATO teab ja tunneb Eesti õhuväelasi kui eeskujuliku väljaõppega oma ala vaieldamatuid professionaale. Seepärast on Eesti edastatav õhuseirepilt oluline osa NATO õhupildist ja Ämari lennubaas NATO lennukite kindel tugipunkt Läänemere kaldal," ütles Jüri Luik.

Samal teemal

"NATO liitlaste pühendumus Eesti õhuturbe tagamisele alates meie NATO liikmelisuse esimestest päevast on ilmekas näide kollektiivkaitse toimimisest."

Ämari lennubaasi põhiülesanneteks on võtta vastu liitlaste lennuvahendeid, olla baasiks NATO õhuturbe lennusalgale ning korraldada Kaitseväe lennundustegevust. Õhuseiredivisjoni põhiülesanneteks on tagada radarpostide töö, edastada õhuseireinformatsiooni ning NATO integreeritud õhu- ja raketikaitse süsteemi osana kontrollida Eesti õhuruumi.

Kaitseminister külastas ka Ämari lennubaasi territooriumil paiknevat toetuse väejuhatuse logistikapataljoni. Logistikapataljoni põhiülesanneteks on erialase väljaõppe korraldamine, logistiliste reservüksuste ettevalmistamine ning KV teiste üksuste logistiline toetamine.

Samal teemal

22.06.2017
Ratas peab Luige soovitust lõpetada leping Ühtse Venemaaga radikaalseks
15.06.2017
Jüri Luik on Eesti kaitseväe üle uhke
07.06.2017
IRL-i juht Seeder ministrite väljavahetamisest: mingit isiklikku konflikti ei tasu siit küll otsida
07.06.2017
Peatne kaitseminister Luik: NATO liitlased ei usalda üksteist!