Eesti uudised

Angela Merkel külastab septembris Eestit (18)

Toimetas Greete Kõrvits, 27. juuni 2017 12:38
Angela Merkel kohtumisel Jüri RatasegaFoto: Reuters / Scanpix
Saksamaa liidukantsler Angela Merkel rääkis naisteajakirja Brigitte toimetajatele oma tulevikuplaanidest. Nende hulka kuulub ka külaskäik Eestisse.

Intervjuu toimus ühe väikese Berliini teatri laval. Intervjuu keskendus pigem Merkelile kui inimesele ja Saksa meedia kiidab korraldajaid, et neil õnnestus Merkelist väga inimlik pilt maalida. See, et riigijuht kontrollib enne külaliste tulekut, et veiniklaasidel poleks tolmu või et tema telefonis on vaid 100 inimese numbrid, ei ole küll poliitika seisukohast tähtis, kuid võib mõjuda positiivselt tema imagole. Üks publikus viibinud geimees küsis Merkelilt samasooliste paaride abielu kohta. Saksa meedia kihab, sest Merkel andis mõista, et loodab, et debatt abieluõiguste teemal läheb "pigem südametunnistuse järgi otsustamise teed". Deutsche Welle kirjutab, et see võib tähendada, et juba õige pea võib Saksa parlament hääletada samasooliste paaride abielu üle. Kui kõigil parlamendi liikmetel lubatakse hääletada südametunnistuse ja mitte partei ametliku liini järgi, siis saaksid Saksamaa samasoolised paarid üsna tõenäoliselt peagi abieluranda seilata.

Septembris toimuvad Saksamaal valimised. Merkel plaanib neljandat korda kantsleriks kandideerida. Küsimusele, mida ta teeb, kui ta ükskord enam kantsler pole, vastab naine, et ega idee hommikuti sisse magamisest talle võõras pole. Küll aga ei kavatse ta igal juhul pärast 24. septembri valimisi puhata, sest juba 29. septembril osaleb ta Eestis küberteemalisel konverentsil.

Samal teemal

28.06.2017
Angela Merkel unistas lapsepõlves baleriiniks saamisest
18.06.2017
FOTOD | Paavst ei suutnud Angela Merkeliga kohtudes naeru pidada
15.06.2017
GALERII | Ratas kohtumisel Merkelile: turvaline ja edukas Euroopa on meie ühine huvi
15.06.2017
Ratas kohtub Merkeli ja Macroniga