Eesti uudised

Lisatud politsei kommentaar!

FOTOD | Hõberemmelgas langes, laager on laiali aetud (263)

Dannar Leitmaa, Marvel Riik, Denes Kattago, 27. juuni 2017 06:36

Täna hommikul kell 6.30 hakkasid Haabersti ringi lähistel kogunema politseinikud, et lõpetada nädalaid kestnud vastasseis puukaitsjatega.

Kuna olukorra kõik mõistuspärased lahendamisvariandid on tänaseks rappa jooksnud, siis politseinikud otsustasid jõuga hipilaagri laiali ajada. 

Õhtulehe reporteri teatel oli laager kell 07.11 puhtaks tehtud ja kaitsjate vara ära viidud. Jätkub töö päästjatega. Politsei on pannud püsti ruudukujulise batuudi. Küsimus on selles, kuidas inimesed puu otsast alla saada. Kaks aktivist on puu otsa jäänud.

Päästjad üritavad redelautoga inimesi kätte saada. "Meie läbirääkijad ei ole!" on päästjad resoluutsed. Selle kohustuse peab enda peale nüüd võtma politsei.

Veidi enne kella 8 saabus kohale ka teine redeliga tuletõrjeauto ja teine batuut, et puu otsas olijad turvaliselt alla saada.

Kohal on mitukümmend politseinikku, samuti märulipolitsei. 

Kella poole kaheteistkümneks olid mõlemad aktivistid puu otsast alla saadud.

Kui puu otsas viimast kaitsjat taga aeti, siis ronis üle piirdeaia üks härrasmees, kes kuue politseiniku poolt kohe maha murti. Ronija röökis seepeale kopsupõhjast: "Mu sõber sureb ära. Mu sõber sureb ära!!!"

Peale kella 12 alustasid saemehed okste saagimist.

Tee-ehitusele ette jääv hõberemmelgas oli kella 15ks maas.

Aktivistid on neli nädalat remmelga juures valvanud. MTÜ Tartu Pargid ja Ühing Eesti Ting ja Rinaldo Vahtel esitasid taotluse peatada Paldiski maantee 161 ja 163 ees asuva remmelga raietööde läbiviimine.

Õhtuleht toob hõberemmelga (tõenäoliselt) viimased tunnid jooksvalt enda lugejateni.

Politsei kommentaar

Lääne-Harju politseijaoskonna juht Veiko Randlaine:

"Korrakaitsjad selgitasid hõberemmelgat kaitsvatele inimestele korduvalt, et nad viibivad ehitusala keelutsoonis  Neile on selgitatud, kuidas plaanitakse jätkata ehitustöödega ning miks selleks tuleb ala vabastada. Samal ajal kannatab tööde tellija iga päev rahaliste kahjude all.

Peale selle, et nad on omavoliliselt keelualasse tunginud, on ka linnaruumis telkimine, lõkke tegemine ja ehitusalal viibimine on avaliku korra rikkumised. Korrakaitseseadusest lähtuvalt on politseil kohustus sekkuda.

Hoog on maha võetud ning selgitatud, kas raieluba kehtib ja millised on selle vaidlustamise võimalused. Läbirääkimised on jõudnud suluseisu ja osapooltel on ootus oma õiguspärase tegutsemise jätkamisele. Tööde tellijale tekitatud kahju suureneb iga päev, mil ehitustööde jätkamine venib. Politsei peab kaitsma nende inimeste vara, kellel selleks õiguspärane ootus on.

Puu langetamisel on oht inimestele, sest maha tuleb võtta suuremahuline puu ning selle käigus võivad lähedal viibivad inimesed viga saada. Puu mahavõtmiseks valiti varahommikune aeg, et ümbruses viibiks võimalikult vähe inimesi, kes võivad ohtu sattuda. Sündmuse lahendamisse kaasati just läbirääkijad, kes töötavad selle nimel, et puukaitsjad vabatahtlikult puu otsast alla tuleksid ning et politsei ei peaks nende suhtes kasutama sundi."

Samal teemal

27.09.2018
GALERII ja VIDEO | Hiiglaslik hõberemmelgas langes tormituulega väikelapsest meetri kaugusele
21.07.2017
Ats Miller | Kui looduskaitse muutub kiusuks
30.06.2017
Haabersti hõberemmelgas saab uue elu koolilaste kätes
29.06.2017
ROHELISED: remmelgaaktsioon Haaberstis oli võimu ja jõu demonstratsioon

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee