Eesti uudised

Toom ja Ivanova peavad eraldi valimisnimekirjas kandideerimist võimalikuks  (62)

Toimetas Kristin Aasma, 26. juuni 2017 20:56
Olga Ivanova (vasakul) ja Yana ToomFoto: Arno Saar
Yana Toom ja Olga Ivanova peavad Keskerakonnast eraldi seisva nimekirjaga kohalikele valimistele minekut võimalikuks ning usuvad, et sellisel juhul võiksid nad moodustada Keskerakonnaga koalitsiooni.

Toom usub, et osade keskerakondlaste minek valimisele eraldi nimekirjaga on täiesti mõeldav, ning tema sõnul ei pruugi Keskerakonna vastu kandideerimine sugugi tähendada automaatset parteist väljaheitmist, vahendas ERRi uudisteportaal "Aktuaalset kaamerat".

Yana Toom Foto: Stanislav Moshkov

"See on täitsa võimalik," lisas riigikogu keskfraktsiooni liige Olga Ivanova.

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid selliseks koalitsiooniks võimalust ei näe ning arvab, et lahkulööjad visatakse erakonnast välja. "Oleme juba Edgar Savisaare ajal kinnistanud sellise poliitilise normi, et need kes lähevad erakonna kõrval loodavasse valimisliitu, arvatakse erakonnast välja," sõnas Karilaid.

Jaanus Karilaid Foto: Teet Malsroos

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korbi sõnul võttis juhatus vastu vastavalt põhikirja punktidele otsuse, et erakonna osakonna, piirkonna juhatustel või erakonna juhatusel tuleb anda hinnang nendele liikmetele, kes kandideerivad teiste erakondade ja valimisliitude nimekirjades 2017. aasta kohaliku omavalitsuste volikogu valimistel. "Kindlasti ootame, et erakonna liikmed kandideerivad Keskerakonna lipu all kõikjal Eestis. Meil on tugev toetus ja inimesed usaldavad meie poliitikat,“ ütles Korb.

Õhtul koos olnud Keskerakonna juhatus ei andnud Toomile ja Ivanovale luba erandkorras teise nimekirjaga valimistele minekuks.

Samal teemal

27.05.2017
SAHINAD: homme teatab Savisaar enda valimisnimekirjast
27.05.2017
Savisaar teatab ilmselt uue valimisliidu loomisest
26.05.2017
Edgar Savisaar võib valimistel kandideerida teise numbrina
20.05.2017
Ratasega kohtunud Toom: meil on "jaanirahu"