Eesti uudised

FOTOUUDIS | Sinikad president Kaljulaidi kleidiserva varjus ei anna põhjust muretsemiseks (67)

Gerly Mägi, 30. juuni 2017 11:34
Sinikad presidendi paremal jalasäärel on selgesti näha.Foto: Robin Roots
Tähelepanelikud vaatajad on märganud, et võidupüha ja jaanipäeva pidustuste fotodelt torkab silma president Kersti Kaljulaidi paremal jalal kaks suurt sinikat. Kaljulaidi nõuniku sõnul ei ole riigipea tervise pärast vaja muretseda, kuna tegu oli lihtsalt spordivigastusega.

Rakveres 23. juunil toimunud Kaitseliidu paraadil ülesrivistatud võitlejate eest läbi sammunud presidendi pisut üle põlve ulatuva kleidi serva alt paistavad parema jalasääre esiküljel sinikaid. Nahaaluseid verevalumeid võis Kaljulaidi jalal näha veel ka nädal hiljem avaldatud ametlikel piltidel. 

Samal teemal

Kuidas sinised plekid jalgadele tekkida võisid, ei tahtnud presidendi nõunik Taavi Linnamäe esialgu öelda, viidates, et küsimus pole kuidagi seotud avaliku huviga. Kuna sinikad viitavad traumale ja presidendi tervis ning julgeolek on avalikkusele tähtsad, siis õnnestus siiski pärast viiepäevast ootamist napp vastus saada.

"Riigipea tervisega on kõik korras, tänan muretsemast. Aktiivsel inimesel juhtub sportides ikka aeg-ajalt mõni sinikas," sõnas Linnamäe lugejaid sporditrauma üksikasjadesse pühendamata.

Spordilembene riigipea on eestlastele mitmetel avalikel spordiüritustel tublide sooritustega silma jäänud. Küll on osalenud ta läbi aastate mitmel jooksumaratonil, samuti lugematul hulgal poolmaratonidel ja lühema distantsiga jooksudel.

President Kersti Kaljulaid mai alguses Tartu 23,3 km maratoni finišis Foto: Aldo Luud

Sel kevadel osales riigipea Soome suurimal rahvaspordiüritusel – 50 km vabatehnikaga suusamaratonil. Samuti jäi mitmekülgsete spordialade harrastajana tuntud president kaadrisse ka Mulgimaa 30-kilomeetrisel uisumaratonil.

Riigipea Mulgi uisumaratoni 30-kilomeetrisel rajal Foto: Kenno Soo

Samal teemal

20.01.2019
PÄEVAPILT | President Kaljulaid uisutas Mulgi maratonil
03.07.2017
President Kaljulaid avastas suhtlusvõrgustiku rõõmud