Eesti uudised

APPI TULEB IDUFIRMA: soomlaste loodud tarkvara aitab konflikte vältida (1)

Õhtuleht.ee, 26. juuni 2017 22:18
Foto: Reuters / Scanpix
Kuigi sõda on rahust parem äri, on soomlaste idufirma Inforglobe suutnud ka rahusobituse konverteerida rahaks.

Soomlaste Mikaeli Langinvainio ja Juha Törmäneni idufirma Inforglobe on matemaatiliste algoritmide abil koostanud mudelid, mis aitavad kaasa rahusobitus protsessidele, edastas Helsingin Samomat.

Ettevõte on tegutsenud alles kaks aastat ning kuigi firma tänavuseks käibeks on planeeritud tagasihoidlikud 150 000 eurot, on ettevõttel juba praegu ette näidata mitmed töövõidud.

Firma on töötanud Soome Kennelliidu heaks, aidanud Jordaania valitsusel ennetada terrorismi ja nad on kaasatud Martti Ahtisaare rajatud rahuvahendusorganisatsiooni CMI, kus nad aitavad Iraagis luua rahvuslikku kokkuleppestrateegiat.

Langinvainio kui Törmänen töötasidki varem CMI heaks, kus nad märkasid, et osapooled võisid olla paljudes asjades küll erimeelt, kuid samas võisid nad olla ka mitmetes aspektides samal arvamusel. Mehed lõidki analüütilise tarkvara, mis aitab osapooltel leida läbirääkimistel eelkõige just ühisosa ning seeläbi jõuda kiiremini kokkuleppele.

"Maailmale oli vaja tehnoloogist tarkvara, mille abil saab luua inimeste abil üksteisemõistmist," võttis Langinvainio ettevõtte visiooni kokku.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee