Usaldusväärsus ise: mesimagusa jutuga Egeryl õnnestus kiiresti oma ohvrite usaldus võita ja pangakaardid koos paroolidega kätte saada.Foto: Facebook
Juhan Haravee 26. juuni 2017 15:26
Paadunud naiskelm valis teadlikult oma ohvriteks eakaid inimesi, esinedes nende usalduse võitmiseks kas sotsiaaltöötaja, panga esindaja või ravimimüüjana. Tekitatud kogukahju küünib üle 10 000 euro.

Esmaspäeval toimus Pärnu maakohtus varem kriminaalkorras karistatud Egery Sepling-Horuženkole (31) esitatud süüdistuse kohtulik uurimine lühimenetluses. Lääne ringkonnaprokuratuur süüdistab Sepling-Horuženkot arvutikelmuses, korduvates vargustes, dokumendi võltsimises ja selle kasutamises ning kelmuses. Süüdimõistmise korral ootab naist ees kuni viieaastane vangistus.

Ravimimüüjana esinenud Egery Sepling-Horuženkole heidetakse ette 17 vanainimese kodust raha ja esemete vargust.

Süüdistatav pettis vanuritelt välja ka pangakaarte ja nende paroole, tühjendades seejärel kiiresti oma ohvrite pangaarveid. Ühelt vanurilt varastas ta tahvelarvuti, mille viis pandimajja. Pettustega põhjustatud kogukahju küünib üle 10 000 euro. Politseil õnnetus Sepling-Horuženko tabada ja vahi alla võtta Soomes.

Kohtueelse uurimise ajal viibis Liis Haaveli mantlipärijana tuntud Egery vahi all. Tema soovi vabaneda 5000 euro suuruse kautsjoni vastu kohus ei rahuldanud.

2013. aasta märtsis karistas Pärnu maakohus Sepling-Horuženkot aastase tingimisi vangistusega kolmeaastase katseajaga. Siis heideti petturist neiule ette seda, et ta   laenas ohvrilt kahel korral kokku üle 3600 euro, millest suurema osa, 2200 eurot ta küll tagastas, kuid võltsitud 100- ja 500-eurostes kupüürides.

Süüdistatav oli tellinud ühelt tuntud Tallinna koopiakeskuselt 100-euroste ja 500-euroste rahatähtede kujutisi, lõikas need prinditud lehtedelt välja ja võttis võla tagasimaksmiseks kasutusele. Vanurist ohver, kes polnud selliseid rahatähti varem näinudki, ei osanud esialgu kahtlustada midagi halba.  

Kuriteod, mille eest ta nüüd karistust ootab, pani Egery Sepling-Horuženko toime eelmise karistusega kaasas käinud katseajal.

Pärnu maakohus peaks Sepling-Horuženko suhtes tehtud kohtuotsuse välja kuulutama neljapäeval, 29. juunil.