Eesti uudised

Seeder: Tsahkna ja Mihkelsoni lahkumine teeb erakonna ühtsemaks (61)

Gerly Mägi, 26. juuni 2017 14:36
Helir-Valdor SeederFoto: Tiina Kõrtsini
Isamaa ja Res Publica Liidu esimees Helir-Valdor Seeder näeb Margus Tsahkna ja Marko Mihkelsoni lahkumises head üllatust. "Nende inimeste, kes on olnud meie ebamäärase maailmavaate arhitektid, lahkumine on positiivne ja teeb erakonda sisemiselt ühtsemaks."

Seederi sõnul on ta mõlema mehega viimase kuu jooksul maha istunud ning arutanud isiklikke ja ühiseid perspektiive. "Mulle nad kumbki sellisel kujul oma arvamusi ja hoiakuid siis ei väljendanud," sõnas erakonna esimees, lisades, et omavahelisi konflikte pole asjaosalistel hiljuti olnud. 

"Lugesin sellest meedia vahendusel täna. Mind nad ei ole varem informeerinud oma otsusest ei suuliselt ega kirjalikult," ütles Seeder.

Samal teemal

"Tegemist on kahe inimesega, kes rohkem kui kuu aega tagasi juhtisid seda erakonda. Tsahkna oli erakonna esimees, Mihkelson aseesimees. Seega selle olukorra, kuhu me jõudnud oleme, peaarhitektid ongi ju nemad kahekesi," sõnas Seeder.

Seederi hinnangul on mehed oma otsustes pettunud ja seetõttu otsustasid lahkuda. "Nende enda otsused ja valikud erakonna juhtidena ei ole toonud seda tulemust, mida nad ootasid ja mida erakonna liikmed ning toetajad ootasid. See on pettumus, mida kajastab ka madal reiting."

"Kaks aastat on erakonda nii juhitud ja tehtud selliseid valikuid – pean silmas möödunud aastal koalitsiooni moodustamist ja koalitsioonilepingu sõlmimist Keskerakonnaga –, mis ei ole toonud pöördelist edu ega toetajate kasvu," täpsustas Seeder võimaliku pettumuse põhjust.

Erakonna esimehe sõnul on meeste käitumine aus, kuna selle sammuga võetakse oma tegevuse eest vastutus. Samuti peab ta seda heaks edasiseks arenguvõimaluseks erakonnale.

"Minu arust on positiivne see teatud selginemine. Kui inimesed, kes ei usu selle poliitika elluviimisse, on olnud passiivsed liikmed või töötanud eesmärkidele vastu, siis on palju ausam ja kõigile parem, kui nad end täpsemalt määratlevad ja on mõnda aega parteitud," sõnas Seeder.

Seederi sõnul tunnistasid Tsahkna ja Mihkelson sellega, et neil ei ole jaksu minna kaasa erakonna uuenemise ja selgema määratlemise protsessiga, mille käigus hakataks tegema konkreetsematel otsustel põhinevat poliitikat.

Erakonna esimehe sõnul ei ole ta meeste ootamatu otsuse tõttu pettunud või kibestunud. "Poliitikas peab kõigeks valmis olema. See on nende otsus teha seda sellisel kujul," ütles Seeder. 

"Ikka püütakse oma sõpru mõjutada ja kaasa tuua, aga see on alati olnud individuaalne. See ei pruugi nii minna, et nad hakkaksid kihutustööd tegema ja erakonnast inimesi kaasa haarama. Ma pigem ei usu, et see tuleb!"

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee