Eesti uudised

Vea parandus! Vikerraadio "Miniturniiri" võitjad ei ole pärit Saaremaal asuvast Metskülast. Eestis on kokku viis Metsküla nimelist asumit, kuid üksainus Metsküla Algkool ja see asub hoopis Läänemaal, Lihula vallas. Õhtuleht palub lastelt, õpetajatelt, lapsevanematelt ja külavanematelt segaduse tekitamise pärast vabandust.

Kuidas näeb välja õige jaanituli Saaremaa moodi? (1)

Johanna-Kadri Kuusk, 26. juuni 2017 04:00
TAGASIHOIDLIK: Hundisilmal jäid tänavu jaanid tagasihoidlikuks. Endine Keskerakonna esimees tähistas jaanipäeva vaid parimate sõprade seas. Foto: Robin Roots

Jaanipäevaga seostub paljudel eestlastel Saaremaa, mis on koht, kus võib jaanipäeva nädalal iga päev erinevas külas lõkke ääres käia. Õhtuleht käis uurimas, millised need õiged saare jaanituled välja näevad.

22. juuni õhtul oli väikesest Metsküla külast läbi jooksev tee autosid täis pargitud. Inimesed jalutasid puude vahele peidetud platsile, kus ootas neid lõke, bändiga lava ja mitu toidutelki. Ilm oli jaanitule tegemiseks täiuslik. Tuulevaikne ja soe õhtu meelitas kohale üle 200 inimese, kes mõnusalt tule ääres seistes juttu ajasid või toidutelgist hapukapsast ja grill-liha ostma läksid. Kõlasid kossuplatsil mängivate noorte hõiked ja naerulagin.

Noored jäävad kodukohale truuks

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee