Kommentaar

Toomas Alatalu | President Trumpile algab Euroopa Poolas

Toomas Alatalu, vaatleja, 25. juuni 2017, 20:19

7 KOMMENTAARI

q
Qwert/ 26. juuni 2017, 08:38
"Samas tuleb ülitähtsaks pidada seda, et Trump kohtus Ukraina presidendi Petro Porošenkoga ..." - See oli rohkem kaamerate jaoks kohtumine, millest mingit kasu ei olnud. Trumpile see suruti lobbystide poolt peale, mille järel sai Trump omi nõudmisi esitada.
"...Euroopa Liidu poolt äsja pikendatud sanktsioonid Venemaa vastu saanud uue, tõsisema sisu. " - Poleks EU neid sanktsioone instinktiivselt pikendanud, pidanuks Brüssel hakkama jõudu kasutama hoidmaks koos kaheks lagunevat Euroopa Liitu. Ühelt poolt Brexiti mõju ja teisalt Venevastaste sanktsioonide tagajärel tekkinud rahulolematusele. Kuidas neid lahendada, seda ei osata ega ka teata, kuidas.
"Saksamaa tegelik seisukoht sai kiire kajastuse Gabrieli ja Austria välisministri Christian Kerni ühisavalduses, milles teravalt tauniti USA sekkumist Euroopa kompaniide tegevusse. " - Obama valitsus enne kui midagi tegi Euroopa suunal, siis vähemalt konsulteeris eurooplastega, Trump aga seda ei tee. Käitub omapäitsi. See ongi pannud EU juhtriikide juhte hämmingusse.
p
Prioriteedid on paigast ära/ 25. juuni 2017, 23:36
Aga mida teha Keskerakonna Saaremaa organistasiooniga? Too Poola ja Trumpi asi on niisama udu, ennem tuleks asjad ikka kodus korda saada. Aga Võru??? USA võib oodata, aga Oydekki asi on kiire!
n
Näedsa, kuidas/ 25. juuni 2017, 23:07
kommentaar kadus äramodereerimisele. Ju siis ei vastanud ÕL eriti kõrgetele eetika- või kõlblusnormidele.
n
Nojahh,/ 25. juuni 2017, 23:04
kuna enamus Euroopa valitsusjuhte ja riigipäid jõudsid juba enne USA presidendivalimiste tulemuste selgumist "õigele" kandidaadile õnnegi soovida ja "vale" kandidaati lihtsalt klouniks ja marginaaliks pidada, siis on selle "õnnetusega" kohtumine ike asjaosalistele mõru pill küll. EL "vanemate vendade" esindajad on kõik juba vaibal ära käinud ja oma suunised kätte saanud, allesjäänud "noorematele vendadele" aga korraldatakse nüüd Varssavis midagi lastelaua taolist ehk siis üritus kogu klassile. Ühtses suures ja sõbralikus peres on aga igal pereliikmel oma huvid ja "äri plaanid", mis aga kõigile meeltmööda olla ei pruugi, kuid nagu ikka - kel jõud, sel õigus ja kõik väikevennad saavad ka paika pandud. Nüüd siis saabub ka Eesti järg olla kogu europere pulmakindraliks ja juhtnöörid eesseisvaks tähtsaks ametiks kõigilt suurtelt vendadelt ka saadud. Kui uudiseid jälgida, siis hakkas "meie" eurosaadik ühtäkki erilist muret tundma Euroopa energiaturu mitmekesisuse pärast ja ettearvatavalt on "murelapseks" Venemaa oma gaasitarnetega tulevase Nord Stream-2 kaudu. Kuna aga see gaasitrass on Lääne-Euroopale ja eriti Saksmaale lausa eluliselt tähtis, siis võib aimata, kustkohast selline julgus ja kes selle vene gaasi asemel Euroopa gaasiturgu märksa kallima LNG-ga "mitmekesistada" sooviks.
Ahhjaa - omaette tase oli ka see, et:
.../Samas tuleb ülitähtsaks pidada seda, et Trump kohtus Ukraina presidendi Petro Porošenkoga ja kohtub Ida-Euroopa liidritega enne, kui ta saab Hamburgis esimest korda kokku Vladimir Putiniga./...,
sest USA president nõustus tõepoolest peale pikki läbirääkimisi tegema Ukraina presidendiga protokollivälise ühispildi koos mõne repliigiga telekaamerate ees ja selleks kulus tervelt 5 minutit tema hindamatut aega, aga vaat sellele va Puutinile pole ta veel niipaljutki pühendanud ja see on tõepoolest ülimalt tähtis.
s
seda ma arvasin, et Poola/ 25. juuni 2017, 20:57
on Donaldi üks esimesi suuri visiite. Poola on eriti USA-sõbralik ja vajab toetust EL-i ühismaffia vastu.
n
no/ 26. juuni 2017, 07:31
Poolaga on jama jahh, ei maksa NATOle, ei lase ühtegi pagulast oma riiki.
Ukraina suhtes Alatalu eksib. Ukraina ei saa olla gaasile transiidiks, sest nad varastavad sealt gaasi, olles ise Venemaale võlgu kolm miljardit.
k
Ksdkd/ 25. juuni 2017, 20:54
Aga see on ju tõsi. Muu osa võiks Aafrika nime kanda. Berliini ja Pariisi ei tunne enam äragi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee