Maailm

PIINLIK! Trump tahtis luua seaduse, mis on kehtinud juba 20 aastat (27)

Toimetas Gerly Mägi, 23. juuni 2017, 18:26
Donald Trump Foto: AP / Scanpix
Eile teatas USA president Donald Trump oma avalikus kõnes, et tahab teha uue immigrante puudutava seaduse. Ei Trump ega ka tema 6000 tulihingelist fänni ei teadnud, et samasisuline seadus on Ameerika Ühendriikides jõus olnud juba 20 aastat.

"Minu arust on aeg uuteks immigratsioonireegliteks, mis ütleks, et need, kes tahavad meie riiki tulla, peavad suutma end ise ülal pidada ega tohi kasutada hüvesid vähemalt viis aastat," teatas president oma uue seaduse plaanist.

Trump teenis publikult öeldu peale marulise aplausi. Presidendi sõnul jõustub tema administratsiooni koostatud seaduseelnõu üsna pea.

The Hill kirjutab, et selline seadus kehtib riigis tegelikult juba 1996. aastast, mil toonane president Bill Clinton allkirjastas "Isikliku vastutuse ja töövõimaluste leppe" akti. Selle seadusega pole immigrantidel võimalik saada hüvesid, nt toidutalonge ja tasuta meditsiiniteenust, viie aasta jooksul alates riiki sisenemise kuupäevast. 

Clintoni seaduses on sätestatud ka erandid, kelleks on lapsed, rasedad naised, põgenikud ja sõdurid või veteranid. Seega on võimalik, et Trump lihtsalt tühistab kõik erandid. 

Rõkkavatele poolehoidjatele lisaks oli Trumpi esinemisele tulnud ka 250 protestijat, ent nemad pidid kvartalijagu eemalt oma häält kuuldavaks tegema.

Samal teemal

3. juuli 2017, 11:17
Trump postitas Twitterisse video, milles tümitab CNN-i logoga meest

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee