Maailm

Põhja-Korea eitab hukkunud USA tudengi piinamist ning peab iseennast suurimaks ohvriks (28)

Toimetas Gerly Mägi, 23. juuni 2017 17:38
Kim Jong-Un selle aasta 6. juunilFoto: AFP / Scanpix
Nädala alguses teatas USA president Donald Trump, et Põhja-Koreas kinni hoitud tudengi hilisemas surmas on süüdi riigi jõhker režiim Eile teatas Põhja-Korea, et hoopis nemad on juhtunu suurimad ohvrid.

Möödunud nädalal vabastas Põhja-Korea pärast 15kuulist vangistust USA tudengi Otto Frederick Warmbieri. Koomaseisundis kodumaale jõudnud noormehe vanemad teatasid esmaspäeva õhtul poja surmast.

Põhja-Korea ametliku uudisteagentuuri teatel ei koheldud ega piinatud Otto Warmbieri. Hoopis USA ja Lõuna-Korea olevat nende riiki halvasti kohelnud, korraldades solvava laimukampaania, milles Põhja-Koread alusetult süüdistatakse.

"Et asi selge oleks, siis meie oleme selle juhtumi kõige suuremad ohvrid ja pole rumalamat järeldust, kui arvata, et me ei tea, kuidas arvutada kasu ja kahju," ütles Põhja-Korea välisministeeriumi esindaja pressiavalduses.

"Kuigi meil polnud mingit põhjust sellisele vaenlasriigi kriminaalile armu näitamiseks, andsime talle siiski arstiabi ja hoolitsesime tema eest kogu südamest kuni tema naasemiseni Ameerika Ühendriikidesse."

Need olid esimesed ja siiani ainsad kommentaarid, mida Põhja-Korea pärast noormehe surma avaldas. 

Otto Warmbier suri kodumaal haiglas. Arstide sõnul olid tal neuroloogilised kahjustused, mille tekkepõhjused on teadmata. Noormehe lähedaste sõnul langes Otto koomaseisundisse veidi aega pärast süüdimõistvat otsust.

Noormees mõisteti Põhja-Koreas 15 aastaks sunnitööle süüdistatuna varguses. Väidetavalt olla Otto ühest hotellist ära näpanud propagandasildi. 

Samal teemal

27.07.2018
Põhja-Korea vabastab Jaapani turisti
27.03.2018
Otto Warmbieri vanemad kaebasid Põhja-Korea valitsuse kohtusse
27.08.2017
Otto Warmbieri vanemad tõid päevavalgele poja kohutava seisundi: ta oli pime, kurt ning häälitses ebainimlikult
21.06.2017
USA keelab oma kodanikel Põhja-Koreasse reisimise

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee