Eesti uudised

Haabersti hõberemmelga saatuse üle võib otsustada erikomisjon (27)

Delfi, 22. juuni 2017 17:00
TÄHELEPANU KESKEL: Haaberstis asuv Hõberemmelgas jääb ette planeeritavale tee-ehitusele, kuid selle mahasaagimine on paljudele vastukarva.Foto: HEIKO KRUUSI
Täna riigikogus kogunenud ümarlaual Haaberstis tee-ehitusele ette jääva hõberemmelga üle tõdeti, et kohalikud elanikud on olnud ehitusprojektist halvasti informeeritud ning tähelepanu alla sattunud hõberemmelga saatuse üle peaks otsustama spetsiaalne erikomisjon.

Delfi andmetel kogunesid keskkonnakomisjoni poolt korraldatud ümarlauale peamiselt puukaitsjad, spetsialistid ning linnavõimu esindajad. Teiste seas olid kohal ka arborist Heiki Hanso ning Tallinna Ülikooli keskkonnakorralduse õppejõud Helen Sooväli-Sepping.

Samal teemal

Kindlaid otsuseid ümarlaual ei langetatud, kuid Helen Sooväli-Sepping käis välja tähelepanu tõmmanud idee luua hõberemmelga saatuse üle otsustamiseks erapooletu komisjon.

Ümarlaual osalenud konstanteerisid, et avalikkust pole Haaberstis toimuvatest muudatustest piisavalt informeeritud: näiteks polnud hoolimata koosolekutest ning meedias vahendatud infost korteriühistute esimehi teavitatud, et ehituse käigus raiutakse maha puid.

Kohtumise käigus tõmmati paralleele Reidi tee projektiga. Arborist Heiki Hanso tõi välja, et kavandatava sõidutee juhtimine hõberemmelgast eemale või puu teise kohta liigutamine seda ei päästaks, sest ehitusega seoses langeb põhavee tase piisavalt pikaks ajaks liiga madalale ning veenõudlik remmelgas kuivab selle aja jooksul ära. 

Delfi kirjelduste põhjal algas arutelu rahulikus meeleolus, kuid muutus võrdlemisi kiirelt tuliseks. "Kommunaalameti esindaja ja Haabersti linnaosa vanema väljaütlemistest jäi laua kohale kajama lause: "Mis teie, tavakodanikud sellega tegelete, laske asjatundjatel oma tööd teha!"," vahendas Delfi. 

Refereeritud artikli täistekst Delfis

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee