Eesti uudised

Ratas peab Luige soovitust lõpetada leping Ühtse Venemaaga radikaalseks (49)

Toimetas Maarit Stepanov, 22. juuni 2017 14:32
Peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas ei pea vajalikuks Ühtse Venemaaga sõlmitud lepingu lõpetamist vajalikuksFoto: Alar Truu
Värske kaitseminister Jüri Luik avaldas hiljutises intervjuus arvamust, et Keskerakonnal tuleks lõpetada leping Ühtse Venemaaga. Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles ERR uudisportaalile, et peab ettepanekut radikaalseks.

"Väga radikaalne. Mulle tundub, et Eesti poliitikas me võiksime saada selle tarkuse, et iga erakond peab oma asjadega ikka ise tegelema. Mina soovin IRL-ile jõudu ja ütlen siiralt, et nad on olnud ja on väga hea koalitsioonipartner," ütles peaminister ja Keskerakonna esimees.

Ta lisas, et hoolimata lepingust, pole koostööd toimunud aastaid: seepärast pole mõtet seda ka kohe katki rebida.

Yana Toom kommenteeris ERR-ile, et Jüri Luik pole esimene, kes Keskerakonnale lepingu lõpetamist soovitab, kuid lisas, et eriarvamused koalitsioonis ongi normaalsed.

Eurosaadik ja erakonna juhatuse liige Yana Toom ütles, et Luik pole kaugeltki mitte esimene, kes seda soovitab. "Tema soovitab nii, meie teeme naa. Ma ei näe siin mingit probleemi," ütles Toom, et ministrit ta eriarvamuse pärast kritiseerima ei hakka.

Samal teemal

29.05.2018
Kanada ajaleht: Ratas ei tühista lepingut Putini parteiga
27.06.2017
GALERII | Värske kaitseminister tutvus õhuväe tegevusega
23.01.2017
Kas Keskerakonna leping Ühtse Venemaaga mõjutab okupatsioonikahju küsimist?