Eesti uudised

RKASi juht astus viimase skandaali tõttu tagasi (8)

Toimetas Marge Sillaots, 22. juuni 2017, 11:23
Foto: Madis Veltman / Ekspress Meedia
Väljaütlemiste tõttu skandaali keskmesse sattunud Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) Urmas Somelar teatas avalikus pöördumises, et otsustas ametikohalt tagasi astuda.

"Soovin selle sammuga anda uuele nõukogule võimaluse keskenduda oma lähikuude töös J. Kuperjanovi 9 seotud küsimuste aruelule, mitte erinevate lindistuste kuulamisele ja kuuldu hindamisele," kirjutab Somelar.

Samal teemal

"Saatsin 19.06.2017 välja isikliku kommentaari, milles Eesti Vabariigile kuuluva äriühingu juhatuse liikmena teatasin oma resoluutsest vastuseisust riigihaldusministrist omaniku esindaja soovile tekitada äriühingule rahalist kahju. Sellele järgnenud meediashow'd alustati riigihaldusminister Aabiga kooskõlastatult minu kahetsusväärsete väljaütlemiste fookusega, kuid tänaseks on ka avalikus meedias rõhuasetus jõudnud tegelike skandaali keskmes seisvate küsimusteni. Peamiseks teemaks, millele tuleb tähelepanu pöörata – kuidas ja mis eesmärkidel juhivad Eesti Vabariiki esindavad ministrid, nendele alluvad ametnikud riigile kuuluvaid äriühinguid."

"Minu poolt nädala alguses tõstatatud J.Kuperjanovi 9 võõrandamise juhtumi näitel on hetkeolukord kaugel ideaalist ja isegi rahuldavast olukorrast. Kuna minu sirgeselgsus ja pühendumus ettevõtluse ideaalile on teinud võimatuks koostöö jätkumise mitmete riigiasutuste ja minu poolt juhitud RKAS-i vahel, siis otsustasin tagasi astuda. Loodan, et meedia võtab Kuperjanovi 9 võõrandamise teema osas teatepulga üle ja hoiab sellel juhtumil hoolsalt silma peal. Oma tagasiastumisega võimaldan RKAS kollektiivil jätkata oma tööd paremas õhkkonnas ning annan uuele nõukogu koosseisule võimaluse juhtida RKAS-i õiglaselt ja ausalt. Usun, et nad teevad ka J.Kuperjanovi 9 hoone osas Riigi Kinnisvara AS kui äriühingu jaoks õiglase otsuse."

Somelar tänab kõiki kolleege RKAS-st rasketel hetkedel osutatud toetuse ja mõistmise eest ning soovib neile tarkust, kainet meelt ja tugevat selgroogu edasisel tööl.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee