Eesti uudised

Vaimuhaigeid ravinud libatohter Smirnov mõisteti pooleks aastaks vangi (2)

Juhan Haravee, 22. juuni 2017 04:00
Igor SmirnovFoto: Stanislav Moškov
Isehakanud psühhiaatri kabinetiseinal rippus Tartu ülikooli arstiteaduskonna cum laude diplom – võltsitud. Patsientide oletatavat skisofreeniat ravis võltsmeedik talle endale välja kirjutatud depressiooniravimitega.

Harju maakohus kinnitas kolmapäeval Põhja ringkonnaprokuratuuri ja 31aastase kohtualuse Igor Smirnovi vahel sõlmitud kokkuleppe ning mõistis kuues eri kuriteos süüdistatud mehele liitkaristusena viis aastat vangistust. Kohe tuleb mullu 29. detsembrist vahi all olnud Smirnovil talle mõistetud vangistusest ära kanda kuus kuud ning ülejäänud osa karistusest, neli aastat ja kuus kuud, jääb tal kanda tingimisi viieaastase katseajaga.

Samal teemal

Kohtus kinnitab igati intelligentse moega Smirnov, et sõlmitud kokkulepe on talle arusaadav ja et ta jääb selle juurde. Kohtuniku küsimusele, kas ta endale süüks pandud tegusid ka kahetseb, vastab Smirnov reipalt: "Jaa, ikka!" Pool aastat vahi all viibinud noor mees teab, et kokkuleppe järgi on ta juba tuleval nädalal vaba mees, kuigi loodetavasti enam haigeid ravima ei kipu.

Prokuratuur oli esitanud Kiviõlist pärit ja varem kohtulikult karistamata Smirnovile süüdistuse dokumendi võltsimises, valeütluse andmises, võltsitud dokumendi kasutamises, psühho­troopse aine suures koguses seadusevastases käitlemises, delikaatsete isikuandmete ebaseaduslikus avaldamises ja keelatud majandustegevuses.

Püüdis jälgi segada

Libatohter Smirnovi tegevusele jõuti jälile mullu suvel, kui mees võttis parajasti ühelt oma patsiendilt analüüsimiseks verd. Ta pidas vastuvõtutuba Pärnu maanteel Järve keskuse lähedal. Süüdistuse järgi polnud see isehakanud meediku ainus arstikabinet, kus ta oma kundedele teenust pakkus. Teavet füüsilisest isikust ettevõtja Igor Smirnovi kui arstikutset (MD) omava teenusepakkuja kohta saab tänini internetist leida. FIEna on mees end registreerinud 2015. aasta augustis.

Smirnovi vastuvõtutoa seinalt leidsid politseinikud Tartu ülikooli arstiteaduskonna cum laude diplomi. See osutus võltsinguks. Tegelikult on tal hoopis radioloogi-tehniku haridus.

Isehakanud arstil oli väike ring pikaajalisi patsiente, kellel ta ravis isegi näiteks skisofreeniat. Kuna ta ei saanud oma haigetele ise retseptiravimeid välja kirjutada, siis müüs ta edasi depressioonirohtusid, mida arstid olid talle endale raviks määranud.

Pärast politseiluubi alla sattumist käskis Igor oma patsientidel kirjutada jälgede segamiseks pangaülekannetele seksuaalteenuste nimetusi.

Eeluurimise ajal tehti Smirnovile kaks psühhiaatrilist ekspertiisi. Esimesel korral ei suutnud eksperdid öelda, kas mees on süüdiv või mitte, kuid kordusekspertiisi hinnangul on ta siiski võimeline oma tegudest aru saama ja karistust kandma.

Põhja ringkonnaprokuratuurist ei õnnestunud Õhtulehel kohtus süüdi mõistetud Igor Smirnovi ebaseadusliku arsti­praksise kohta üksikasjalikumat teavet saada.

Samal teemal

26.09.2018
GALERII JA VIDEO | PÕRANDAALUNE HAMBAKLIINIK: oma korteris hambaid tohterdanud vanaproua sai karistada
26.02.2018
Libatohtrid tegutsevad venekeelses kogukonnas üsna segamatult