Eesti uudised

Lõksu jäänud kassipoeg näugus päevi abi järele, aga keegi ei aidanud– söögikohal oli seinast kahju! (171)

Maarit Stepanov, 22. juuni 2017 04:00
TOIT EI LÄINUD KURGUST ALLA: Triin, kes istus Peetri Pizzas just sellel kohal, ei suutnud süüa, sest teisel pool seina püüdis kassipoeg kraapides ja näugudes enda hädast märku anda otse tema jalgade kõrval.Foto: Erakogu
Tallinna külje all oleva Mõigu Peetri Pizza töötajad on enda peale tõmmanud loomasõprade viha, sest einestama tulnud naine pidi toidu nautimise asemel päästma seinte vahel mitu päeva lõksus olnud kassipoega. Söögikoha juhataja keeldub kommentaare andmast.

Möödunud pühapäevalt otsustas Triin koos pojaga Peetri Pizzasse minna. "Läksime sööma, tellisime toidud. Seal oli ainult üks laud, kus on diivanid," selgitab naine, et see näis mugav ja nad valisidki just selle laua.

"Kuulsin aeg-ajalt kassi näugumist. Algul ei pööranud tähelepanu," ütleb ta.

Siis küsis ka pojalt, kas tema kuuleb sama. "Poeg ütles, et kuuleb ka häält – äkki tuleb õuest?"

Söögiisu kadus

Ema ja poeg istusid rahumeelselt edasi, kuni hämmeldusid: "Järsku läks kassi hääl päris valjuks – see tuli seina tagant," kirjeldab Triin ja küsis seepeale teenindajalt, kas neil on kass.

"Ta vastas, et jah, on küll, ta on seal seina taga kusagil. Pärisin siis, et mis mõttes seina taga?" kõlab Triinu hääles üllatus.

"Jah, ta on kinni seal – ta ei saa välja sealt või midagi sellist," öelnud teenindaja.

Triin päris kohe, kas kassi aitamiseks on ikka midagi tehtud. "Teenindaja ütles, et nad teatasid kassi hädast varjupaika. Sealt kohale ei tuldud, soovitati hoopis päästeametisse helistada, aga nemad [teenindajad] ei julgenud seda teha, kuna pääste lõhub seina maha," vahendab Triin teenindaja juttu.

Sai selgeks, et kass oli seina taga näugunud juba paar päeva.

TOIT EI LÄINUD KURGUST ALLA: Triin, kes istus Peetri Pizzas just sellel kohal, ei suutnud süüa, sest teisel pool seina püüdis kassipoeg kraapides ja näugudes enda hädast märku anda otse tema jalgade kõrval. Foto: Erakogu

Triin lükkas selle peale toidu kõrvale. "Ma ei saa rahulikult süüa, kui mingi loom kriibib kõrval; ta isegi kraapis küüntega vastu seina, kui ma seda katsusin."

Naine kirjutas nähtust-kuuldust Facebooki. Postitust näinud inimesed soovitasid samuti kohe päästeametisse helistada.

Triin helistas ja jäi päästjaid ootama, kui teenindaja tõi talle telefoni. Toru otsas oli söögikoha omanik. "Ta ütles, et ta nägi internetist minu postitust ja kinnitas uuesti, et nad kõik on sellest kassist teadlikud ja küll ta varsti läheb sealt ise ära," vahendab Triin.

"Nad nagu ei tahtnudki looma hädale reageerida, arvasid, et küllap kass saab ise sealt välja."

Kuigi teisel pool toru öeldi, et söögikohal oli plaanis sama päeva õhtul kassi juhtumiga tegelda, olid päästjad juba kutsutud. "Pääste tegi seina väikse augu ja tõstis ülevalt ventilatsiooni juurest mõned laeplaadid ära, et talle [kassile] oleks tagatud väljapääs nii alt kui ka ülevalt. Seal oli umbes kümnesentimeetrine ruum kipsseina ja kivi[seina] vahel, kus see kass oli ilmselt mitu päeva olnud," kirjeldab Triin nähtut.

Ainus võimalus, kuidas kass sinna sattus, on tema sõnul kukkumine ventilatsioonitorude juurest alla. Kuigi päästjad käisid läbi kogu ümbruse ja katuse, püsis kass kindlalt peidus.

Ka pärast nende lahkumist polnud loomast kippu ega kõppu. Triin ootas veel tunnikese ja lahkus, kuid pakkus teenindajatele, et võib kassiga toimetamisel edaspidi abiks olla.

Üllatunud juhataja

Õhtul levis Facebookis info, et kiisu saadi kätte. Söögikohast võttis temaga ühendust vaid sel päeval tööl olnud teenindaja: "Ta süüdistab mind, et ta peab oma tööst nüüd loobuma, et ma olen teda laimanud ja mis kõike teinud," väidab Triin.

"Ma lihtsalt palusin inimestelt abi, et mis ma teen olukorras, kus klienditeenindajad ei reageerinud sellele [kassi näugumisele]."

Sotsiaalmeedias leviva info põhjal leidis kass söögikoha töötajate abiga endale uue pere. Tema praegune omanik keeldub küll jagamast Õhtulehega kassist pilti. "Ta on väga beebi, ta võib igasuguseid haigusi üles korjata ja siis on parem, kui ei tuleks võõrad tema ligidale," ei luba ta fotograafigi ligi.

"Sotsiaalmeedias levib…" ei saa reporter lõpetada lauset, kui Lääne küsib: "Siis ma küsiks selle peale seda esiteks, et mis faktid on seal, mis ütlevad, et me ei olnud teadlikud? Kes on need inimesed, kes siukseid rumalusi sinna konkreetselt kirjutavad? See on lihtsalt üle mõistuse läinud see jutt seal sotsiaalmeedias! Keegi kusagil jutunurgakeses kirjutab mingit sellist teemat – see on lihtsalt ajuvaba," ütleb juhataja ja lisab, et ta ei soovi, et kassiteemat kuskil kajastataks.

Lääne põhjendab, et sel teemal sõna võtnud inimesed ei tea midagi faktidest ning seepärast pole tal mõtet sellel teemal arutada.

"Kui rumal inimene tahab midagi sellist rääkida, las ta räägib! See ei ole fakt minu jaoks," ütleb Lääne mõni hetk hiljem.

Ta lubab Õhtulehega ühendust võtta pärast seda, kui on suhelnud loomakaitsega, kelleni samuti info juhtumist juba jõudnud.

Eestimaa Loomakaitse Liidu juhatuse liige Pille Tees ütleb, et söögikohale on saadetud märgukiri, kuidas sellises olukorras käituda. "See on looma abitusse seisundisse jätmine: sa kuuled ja sa ei võta mitte midagi ette – sellele võib järgneda vastutus." Kirjale pole vastust veel saadud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee