Eesti uudised

Võidupühal on kõigil vaba voli viia mälestussammaste juurde lilli (8)

Asso Ladva, 22. juuni 2017 04:00
President ja julgeolek on tähtsad, kuid vaba maa vabad kodanikud võivad oma kangelasi mälestada igal hetkel.Foto: Jörgen Norkroos
Kui inimesed soovivad võidupüha puhul kodumaa eest võidelnuid meeles pidada pärja või lilledega, siis see on igati tervitatav. 23. veebruaril juhtunu, kui Tallinnas vabadussamba juurest pärgi ära korjati, ei tohiks enam korduda, ütleb Kaitseliidu peastaabi avalike suhete osakonna ülem major Tanel Rütman.

"Tänavu on peamised võidupüha sündmused plaanitud Rakverre. Riigijuhid asetavad pärjad Vabadussõja mälestussamba juurde," räägib Rütman.

"Inimestel on täiesti vaba voli tuua mälestusmärgi juurde lilli või küünlaid, selleks ei pea kelleltki luba küsima."

Samal teemal

Selle aasta veebruaris Eesti vabariigi aastapäeval panid ajaloolane Risto Koovit ning filmirežisöör Arbo Tammiksaar pärja Vabadussõja võidusamba jalamile, kuid hommikul toodud pärg oli enne presidendi austusavaldust ära korjatud, sest samba jalam pidi riigipea pärja jaoks olema tühi.

Rütmani sõnul korraldab Kaitseliit võidupüha üritusi kogu Eestis ja keegi ei pea üheski kohas pärja panemiseks luba küsima või riigiisade järel ootama.

Tänapäeval on turvalisus tähtis ja Rütmani sõnul valvavad Rakveres selle järele asjaomased ametimehed. Julgeolekumeetmed ei tohi segada ühegi ausa ja vaba Eesti kodaniku soovi mälestada Vabadussõjas langenuid just siis, millal tema seda soovib.

Samal teemal

07.11.2017
FOTO | Eesti huligaanid mõnitasid Riias vabadussammast
23.05.2017
President Kaljulaid võiduparaadil terroriohust: igale sillale ei saa panna tunnimeest ja autosse relvastatud valvurit