Eesti uudised

Kohus karistas relvaladu pidanud meest  (3)

Siim Randla, 21. juuni 2017 22:02
Foto: ALDO LUUD
Pärnu maakohus mõistis tingimisi vangistuse mehele, kellelt leiti suur hulk relvi ning kes pani korteri süütamisega ohtu majakaaslaste elu. 


Viktor omamata  relvaluba, sai enda valdusesse mitmed tulirelvad: laskekõlbuliku kuulipilduja DP,  vintpüssi Mosin koos täägiga, karabiini Mauser, käsitöönduslikult valmistatud kärbiku; laskekõlbuliku kaheraudse sileraudse lahtimurtava püssi,  Poola püstolkuulipilduja ning tulirelvade laskemoona,  Samuti oli tal lõhkeainet, suitsuta püssirohtu, UZRGM sütiku detonaator, aga ka   granaadisütik,  lasukomplekti mürsk. Samuti süüdistatakse Viktorit  selles, et ta 22 detsembril  2015 süütas  Pärnus korteris kanistrist põrandale ja paberitele valatud piirituse abil põlema  kahe toa põrandad, tubade vaheseina ning ukse. Suits tungis maja teistesse korteritesse,  Süütamisega tekitas Viktor  ohu selle  trepikoja  korterites olnud inimeste elule ja tervisele.Süüdistatav on ennast süüdi tunnistanud.  Karistust kergendavaks asjaoluks on kahetsus. 
Pärnu maakohus mõistis kokkuleppemenetluse korras Viktorile 3 aastase vangistuse tingimisi nelja  aasta pikkuse katseajaga. 

Samal teemal

24.07.2017
VALITSUSE OTSUS: tulevikus peab relvaloa taotleja oma soovi põhjendama