Eesti uudised

Savisaar krutib mitme nimekirja pinget (14)

Toimetas Jaan Väljaots, 21. juuni 2017 18:24
Edgar Savisaar ja tema abi.Foto: Teet Malsroos
Kui eile saatsid Tallinna linnavolikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed välja teate kinnitamaks, et vaatamata spekulatsioonidele toetavad nemad ühtset Keskerakonna nimekirja, siis täna annab Edgar Savisaare abi Andres- Marius Rosenblatt spekulatsioonidele hoogu juurde.

"Meie, Tallinna linnavolikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed, peame vajalikuks kinnitada, et meie jaoks on olemas vaid üks ja ainus valimisnimekiri –Keskerakonna nimekiri," teatas linnavolikogu Keskerakonna fraktsioon kõigi liikmete nimel. "Küsitlused näitavad, et oleme võimelised eelmiste aastate edu valimistel kordama ning taas enamiku valijate usladusmandaati saama, et kõik meie lubadused ellu viia. Sellist tulemust saab saavutada üksnes suur ja tugev erakond. Erakonna ühtsuse säilitamine on meie ühine prioriteet."

Savisaare abi saadetud kommentaar väidab, et sellisele avaldusele pole ükski fraktsiooni liige alla kirjutanud: "Fraktsiooni koosolekul luges Taavi Aas kuskil kellegi poolt varem koostatud avalduse vaid korraks kiiresti ette. Keskerakonna fraktsioonis on päris palju inimesi, kes kohe kindlasti ei ole sellise avaldusega nõus. Lisaks juba fakt, et avaldusel pole allkirju, kinnitab, et ühtsus keskfraktsioonis puudub ja avalduse koostajad teavad seda ka ise ning ei julgenud avaldusele allkirju võtta."

Samal teemal

08.09.2017
Rosenblatt: Savisaar on Ivanova pantvang
27.06.2017
SAHINAD: homme teatab Savisaar enda valimisnimekirjast
22.06.2017
Ratas: ma ei kujuta ette olukorda, kus erakonna looja läheb kandideerima valimisliitu
22.06.2017
Esimene linnavolinik kiitis Savisaare kandideerimise heaks: olen valmis Edgarit valimistel toetama