KOHTUS: Prokurör nõuab kolme hukkunuga avarii põhjustamises süüdistatava Jaan Piimale kümne aasta pikkust vangistustFoto: Tiina Kõrtsini
Liis Vaksmann 21. juuni 2017 17:28
Täna lõppesid Jõhvi kohtumajas möödunud aasta juulis kolme hukkunuga avarii põhjustamises süüdistatava Jaan Piim kohtuasja arutamised. Millise karistuse noormees saab, kuulutab kohus välja augustis.

Viru ringkonna prokurör Olga Dorogan palus kohtul mõista Jaan Piim süüdi karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb sõidukijuhi poolt liiklusnõuete ja sõiduki käitusnõuete rikkumist, kui sellega on põhjustatud kahe või enama inimese surm ning määrata talle karistuseks 10-aastane vangistus. Lisaks nõudis prokurör lisakaristusena Piimalt ka mootorsõiduki juhtimisõiguse ära võtmist kolmeks aastaks.

Süüdistatava kaitsja Allan Valk on aga seisukohal, et Jaan Piima süüditunnistamisel ükskõik millise kvalifikatsiooni järgi peaks talle määratav vangistus jääma nelja aasta piiridesse. „Leian, et Jaan Piima isikut arvestades on põhjendatud karistusest osaline tingimisi vabastamine selliselt, et mõistetavast vangistusest kuuluks Jaan Piimal kohesele ärakandmisele kuni üks aasta vangistust ja talle määrataks maksimaalne katseaeg,“ tõi Valk välja ja viitas, et Jaan Piim on nõus tema allutamisega kohtu poolt määratavale käitumiskontrollile, sealhulgas osalema sotsiaalprogrammides ja enda allutamisega elektroonilisele valvele seadusega sätestatud maksimaalseks tähtajaks.

Ühe kannatanud pere poolt esitatud tsiviilhagi suurusega 50 000 eurot palus Valk kohtult täielikult rahuldamata jätta. Prokuröri poolt taotletud lisakaristusele kaitsja aga vastu ei vaidle.

Maakohtu otsus kuulutatakse välja 14. augustil.