Seisukoht

Keskerakonna neli nimekirja (5)

Kristjan Roos, kristjan.roos@linnaleht.ee, 21. juuni 2017 17:06
EOK president ja ärimees Urmas Sõõrumaa teatas sel nädalal ootamatult, et loob kohalike omavalitsuste valimisteks Tallinnas oma valimisnimekirja Foto: Arno Saar
Kas siis teadlikult või olude sunnil on Keskerakond Tallinnas valimistele minemas sisuliselt kolme (või nelja) nimekirjaga.

Neist Keskerakonna n-ö ametlik nimekiri eesotsas vähekarismaatilise munitsipaalpoliitiku Taavi Aasaga on nõrgim. Peale selle siis suure tõenäosusega tekkiv ja vene valija hääli püüdev Savisaare nimekiri ning kõige lõpuks Saavisaare suure sõbra, ärimehe Urmas Sõõrumaa nimekiri. Olgu ärimehe nimekirja teke ükskõik mis tagamõttega, selgelt tuleb see kasuks just Keskerakonnale, sest võtab eelkõige hääli Keskerakonna rivaalidelt Reformierakonnalt ja IRL-ilt.

Samal teemal

Väikeste mööndustega mängib Keski jaoks Sõõrumaa nimekirjaga võrreldavat rolli propagandakanalis Tallinna TV-s ohtralt sõna saav EKRE. Ka nemad võtavad eelkõige hääli Keski vastastelt.

Muidugi pole kindel, et pärast valimisi on need neli kõik suured sõbrad. Sõõrukas on valmis ilmselt diilitama ka Reformiga ning Aasa ja Savisaare suhet võib võrrelda lahutanud abikaasade suhtega. Siis ollakse valmis ju sõber olema pigem igipõlise vaenlase kui endise liitlasega.

Ja mida teeb samal ajal opositsioon? Nad ei kasuta sülle kukkunud võimalust, et linnas võim võtta. Reformi ja sotside linnapeakandidaadid on nõrgad. Nii kilekotimees Kristen Michal kui ka Nõmmel populaarne spordipoiss Rainer Vakra paraku pealinlaste laiu masse enda taha tõmmata ei suuda. Viimane õlekõrs on IRL-i käes. Kas nad suudavad leida karismaatilise poliitiku, kes suudab enda taha koondada kõik need, kes on juba aastaid oodanud pealinnavõimult rohkem avatust ja vähem korruptsiooni.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee