Eesti uudised

Riigikogu keskkonnakomisjon koguneb hõberemmelga asjus ümarlauale (13)

Toimetas Kristin Aasma, 21. juuni 2017 16:17
Hõberemmelgas Tallinnas Õismäel.Foto: Martin Ahven
Riigikogu keskkonnakomisjoni esimees Rainer Vakra kutsus neljapäevaks, 22. juuniks Toompeale kokku ümarlaua, et arutada Tallinna Haabersti ristmiku laiendamisel tekkinud ummikseisu, kus vastasseisus on langetamisele määratud puude kaitsjad ja linnaametnikud. Ümarlaud soovib leida lahenduse tekkinud probleemile.

"Tänaseks juba nädalaid kestnud protest Haabersti hõberemmelga ümber vajab mingisugust lahendust,“ selgitas Vakra. "Meie komisjoni soov on lõpetada see ummikseis ning leida olukorrale väljapääs, millega võiksid nõustuda kõik osapooled. Äsja vastuvõetud metsaseadus suurendab oluliselt kohalike omavalitsuste õigust ja vastutust otsustada linnades raietööde üle, mis on kindlasti üks ümarlaua arutelu lähtepunkt.“

Keskkonnakomisjoni arutelul osalevad keskkonnaministeeriumi looduskaitse osakonna juhataja Taimo Aasma, Tallinna kommunaalameti juhataja asetäitja Reio Vesiallik, Tallinna keskkonnaameti haljastuse osakonna juhataja Kristiina Kupper, Haabersti linnaosa vanem Marek Jürgenson, Tallinna ülikooli keskkonnakorralduse professor Helen Sooväli-Sepping ja arborist Heiki Hanso.

Samal teemal

20.06.2017
Pajukaitsjate survel projekti muutmine maksaks 1,5 miljonit
15.06.2017
Haabersti hõberemmelga dramaatiline juhtum
15.06.2017
GALERII JA VIDEO | Puukaitsjad pidasid Haabersti hõbepaju all lõkkehommikut ja rääkisid looduse väest
13.06.2017
OTSUS LÕPLIK: skandaalne Haabersti remmelgas võetakse maha

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee