Maailm

AMEERIKA UNISTUS? Colorado osariigis saavad õpetajad relvad kätte (3)

Toimetas Greete Kõrvits, 21. juuni 2017 16:10
Relvaseaduste karmistamise pooldajad meeleavaldusel.Foto: AFP / Scanpix
USA Colorado osariik hakkab õpetajaid relvade käsitsemises välja koolitama. 2012. aastal alguse saanud ideest on saanud täisprogramm, kus vabatahtlikud võivad pärast kursuse läbimist relvad vööl koolilapsi õpetama minna.

BBC kirjutab, et seni on kursusel käinud seitseteist õpetajat, kes "sooviksid olla relvastatud kiirreageerijad". Koolitus kestab kolm päeva ning lisaks relva käsitlemisele õpitakse ka esmaabi andma. Osariigis kehtib nn varjatud relva kandmise seadus, ehk inimene võib peidetud relvaga avalikus kohas ringi käia, nüüd võivad seda teha ka õpetajad, kes koolituse on läbinud.

See samm tekitab aga muret paljudele õpilasohutuse ja koolivägivallaga tegelevatele organisatsioonidele. Ühingu Safe Campus Colorado asutajaliige Ken Toltz räägib, et koolilinnakute ohutusele ei aita kuidagi kaasa see, kui järsku on koolid täis laetud relvadega isikuid. Pigem mitmekordistab see koolitulistamiste toimumise tõenäosust.

Et sellisele koolitusele anti luba Colorados, võib tunduda kummaline, sest USA kurikuulsaimatest tulistamistest kaks - Columbine'i keskkooli ja Aurora kinosaali tulistamised - on just seal toimunud. Viimane suurem intsident leidis osariigis aset 2015. aastal, kui radikaliseerunud kristlane lasi Colorado Springsi linna naistekliiniku ees maha kolm inimest ja vigastas üheksat. 2012. aastal Sandy Hooki algkoolis toimunud tulistamine, mis insipreeris Fasteri koolituse algatajaid tegutsema, juhtus hoopiski Connecticuti osariigis.

Samal teemal

14.05.2017
FOTOD | Virginia osariigis Alexandrias toimus tulistamine, viga sai kongresmen