Eesti uudised

Viimsisse tuleb Eesti kõrgeim trepp (7)

Toimetas Jaan Väljaots, 21. juuni 2017 14:37
"Põhjakonna" trepp, mis tuleb Viimsisse Lubja klindiastangule.Foto: Oliver Alver
Viimsis, Haabneeme alevikus asuvale 50 meetri kõrgusele Lubja klindiastangule rajatakse Eesti suurima kõrguste vahega trepp, mis ühendab Viimsi keskuse ning Pärnamäe ja Lubja külad, teatab Viimsi vallavalitsus.

 

Viimsi abivallavanema Jan Trei sõnul väheneb tänu trepile näiteks õpilaste koolitee pikkus kahelt kilomeetrilt poole kilomeetrini. “Samuti saab trepp olema vaatamisväärsus Viimsit külastavatele turistidele ja atraktsioon spordientusiastidele,” lisab ta.
Trepi arhitekti Oliver Alveri sõnul on tegemist keerulise, ent huvitava projektiga. “Kuna astang on kõrge ja nõlv täis varisenud kive ning me soovime loodust võimalikult palju säästa, siis ehitatakse trepp puurvaiadele, mis teeb lahenduse tehniliselt keeruliseks,” selgitas Alver. “Trepi teeb eriliseks asjaolu, et piire tuleb vaid ühele poole ja teisele poole jääb mäe looduslik nõlv. Sellise lahenduse puhul ei suruta inimesi piirete vahele koridori, vaid tekib parem kontakt loodusega,” lisas ta.

Trepi projekteeris Alver Arhitektid OÜ ja ehitab OÜ TILTS Eesti Filiaal. Ehitus läheb maksma 288 000 eurot.

Lubja klindiastang on Viimsi vanim ja kõrgeim koht (51,4 m), mis kerkis veest umbes 11 500 aastat tagasi. Mäe nõlvale on ehitatud lumelaua- ja suusanõlv ning seikluspark, astangu peal peetakse legendaarseid kahe küla jaanitulesid ja jalamil paikneb Karulaugu terviserada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee