Eesti uudised

Venemaa kaitseministeerium seadis Putini piinlikku olukorda (32)

Õhtuleht.ee, 21. juuni 2017, 14:41
Venemaa president Vladimir Putin esitlemas USA filmitegijale Oliver Stone'ile võltsitud videot Vene lennuväe õhulöökidest SüüriasFoto: Ekraanitõmmis/Meduza
Venemaa meedias lööb lained piinlik vahejuhtum, kus Venemaa president Vladimir Putin esitles USA filmitegijale Oliver Stone'ile võltsitud videot Vene lennuväe õhulöökidest Süürias. Väidetavalt on Putinile piinliku vahejuhtumi taga Venemaa kaitseministeerium.

Venemaa Esimeses telekanalis jookseb praegu USA režissööri Oliver Stone'i seriaal "Putin", kus seriaali kolmandas osas näitab Putin režissöörile mobiiltelefoni ekraanilt videot, kus tema sõnul pommitavad Vene õhujõud Süürias ISIS-e võitlejaid, edastas Riias tegutsev Venemaa sõltumatute ajakirjanike projekt Meduza.

Tegelikult on videopilt võetud 2013. aastal Afganistanis ja see näitab USA Apache ründekopterite tegevust Talibani vastu.

Video oli mahalaetud YouTube'st ning iroonia tipuks oli heliribana kasutatud Ukraina pilootide omavahelist vestlust.

Kui algul Kreml eitas pettust, siis nüüd pidi Vladimir Putini pressiesindaja Dmitri Peskov tõdema, et tegemist oli pettusega, kuid salvestuse andis presidendile kaitseminister Sergei Šoigu.

"Võin kinnitada, et tegemist on kaitseministeeriumi materjalidega. See oli osa ettekandest, mille kaitseminister andis presidendile," ütles Peskov, kes veel eile oli seda süüdistust nimetanud "täielikuks jamaks". 

Samal teemal

1. juuli 2017, 22:40
VIDEO | Vene tulevikusõdurid meenutavad Star Warsi rünnakrühmlasi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee