Eesti uudised

Kas ei taha või ei oska? Tallinna gümnaasiumid taotlevad neljandat korda keeleerandit (5)

Asso Ladva, 21. juuni 2017, 04:00
ERAND: Tallinna Linnamäe vene lütseum tahab järjekindlalt õpetada eesti keeles vähem, kui seadus nõuab. Foto: Arno Saaar

Kaks Tallinna vene õppekeelega tippkooli – Tallinna Linnamäe vene lütseum ja Tallinna Kesklinna vene gümnaasium – üritavad neljandat korda saada õigust kasutada gümnaasiumis eesti keelt vähem, kui seadus nõuab. Eile otsustas Tallinna linnavolikogu esitada valitsusele kolme kooli õppekeele eranditaotlused, kolmandaks kooliks on Lasnamäe gümnaasium.

Linnamäe vene lütseum ja Kesklinna vene gümnaasium kuuluvad Tallinna tippkoolide hulka. Raudse regulaarsusega erandit küsivad koolid saavad noorte õpetamisega, sealhulgas eestikeelse õppega suurepäraselt hakkama. Seega ei peaks erandit vajatama ei õpetajate, õpilaste ega kooli juhtkonna nõrkade oskuste pärast.

"Eks seal on jonni ja natuke poliitmänge ka," arvab Tallinna koolidega hästi kursis olev haridusametnik. "Kusjuures ühe koolijuhi eesti keele oskus on üldrahvalikult tuntud," vihjab ta Linnamäe vene lütseumi direktorile Sergei Garanžale.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

6. jaanuar 2016, 15:24
Aas: Haridusministeerium tahab lõhkuda Tallinna nn "eliitkoolid".
27. juuni 2015, 07:00
Tallinna gümnaasiumid tahavad venekeelset õpet, eelnõu seda ei luba

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee