Eesti peaminister Jüri Ratas ja Luksemburgi peaminister Xavier Bettel allkirjastasid 20. juunil 2017 kahe riigi vahelise andmete ja infosüsteemide majutamise leppe.Foto: Ave Tampere / Riigikantselei
Toimetas Kristin Aasma 20. juuni 2017 18:07
Eesti peaminister Jüri Ratas ja Luksemburgi peaminister Xavier Bettel allkirjastasid kahe riigi vahelise andmete ja infosüsteemide majutamise leppe, mis paneb aluse maailma esimese andmesaatkonna loomisele. Andmesaatkond peaks tööle hakkama 2018. aasta alguses, edastas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

"Tegemist on maailma esimese andmesaatkonnaga. Selle loomine on osa Eesti üldisest andmete haldamise strateegiast ning põhimõtteliselt meie andmete ja teenuste topeltkindlustus," selgitas Jüri Ratas.

Peaministri sõnul on Luksemburgil tehniline võime meie andmeid tippturvatasemel andmesaatkondades varundada. “Oleme maailma esimene riik, kes sellisel viisil topelt kindlustab enda digitaalse järjepidevuse tihedas koostöös Luksemburgiga,” ütles Ratas.

“Eesti kõige olulisem ülesanne aasta teises pooles on tuua Euroopa Liit oma kodanikele lähemale ühtse ning otsustusvõimelisena. Peame täitma antud lubadused ja liikuma edasi positiivse programmiga,” sõnas peaminister Ratas.

Peaminister Ratas kutsus oma Luksemburgi kolleegi ka 29. septembril Tallinnas toimuvale digiteemalisele tippkohtumisele.