Krimi

Kummaline juhtum Tormas: alkoholijoobes traktorist keeras masina kummuli, kuid pääses vaid kriimustustega (41)

Keit Paju, 20. juuni 2017 16:55
USKUMATU ÕNNETUS: täiesti pannkoogiks kukkunud traktori juhikabiinist pääses alkoholijoobes traktorist Urmas vaid mõne kriimuga.Foto: pealtnägija foto
Eile pärastlõunal kella 14 paiku sai häirekeskus teate abitus seisundis inimesest Jõgevamaal, Tormas. Torma POÜ töötaja Urmas oli traktoriga tööd tehes silovirnalt alla vajunud, traktor katusele kukkunud ning jäänud juhikabiini peale seisma. Urmas jäi kukkumise tagajajärjel deformeerunud traktorikabiini kinni, ega saanud sealt enam välja. 

“Silo pandi auna ja tööd hakati lõpetama. Siloaun oli pea meetri kõrgune juba. Silo tallamise käigus üks suur traktor sõitis natuke valesti ja keeras kummuli, pea peale. Kui mina sinna jõudsin, oli traktor kummuli, mees oli seal all kinni,” rääkis Õhtulehele juhtunust sündmuskohal viibinud pealtnägija. 

USKUMATU ÕNNETUS: täiesti pannkoogiks kukkunud traktori juhikabiinist pääses alkoholijoobes traktorist Urmas vaid mõne kriimuga. Foto: pealtnägija foto

“Vahepeal oli tunne, et ta oli seal juba minestanud, aga siis ta toibus. Siis saime talle juua anda ja tuli kiirabi, päästeamet, kes ta sealt välja lõikas. Siis me tõstsime kahe traktoriga masina püsti ja saime mehe kätte sealt,” selgitas pealtnägija. 

Tegu oli uskumatult õnneliku õnnetusega, kuna üle kümne tonni kaaluva traktori juhikabiin oli külili kukkumise tagajärjel täiesti deformeerunud ning tundus, et sealt inimest ilma raskete vigastusteta välja saada on pea võimatu. Kuid traktorist pääses vaid mõne kriimuga. 

“Õnneks ja imekombel ei olnud temaga midagi juhtunud, paar kriimustust oli ja šokis oli, aga omal jalal tuli kiirabiautost välja,” ütles pealtnägija, kes kinnitas, et traktorist oli ka alkoholijoobes: 0,5 promilli. 

“Ei olnud kriminaalne joove. No eks see normaalne ei ole. Aga vanamees ka, palju tal vaja on. Aga kes seal purjus ei oleks,” nentis sündmuskohal viibija. 

Kummuli keeratud traktor, 1986. aasta Kirovets, läheb mahakandmisele. Kas alkoholijoobes traktorist peab kahju ka hüvitama, on veel hetkel lahtine. “Kindlasti on uut traktorit vaja, jah. Aga praegu on masinad olemas, saame tööd jätkata,” ütles Tormas töötav pealtnägija. 

Täna oli Urmas juba tööl tagasi ning jätkas suviseid põllutöid uue traktoriga.