Foto: PPA
Toimetas Denes Kattago 20. juuni 2017 14:30
Politsei palub abi pildil oleva mehe tuvastamiseks. Tänaseks on välja selgitatud, et lisaks Ida-Virumaale on sarnase käekirjaga kelmusi toime pandud ka teistes Eesti piirkondades.

Kõigil, kellel on informatsiooni või pretensioone pildil oleva mehe kohta, palutakse sellest teada anda numbril 337 2589, e-posti teel jelena.kuusik@politsei.ee või politsei lühinumbril 112.

Viimase kuu jooksul on politsei poole pöördunud mitmed inimesed, kes Kohtla-Järve, Jõhvi ja Sillamäe piirkonnas petuskeemi ohvriks langenud ning seetõttu rahast ilma jäänud.

undefined Foto: PPA

Kelmide inistatiivil minnakse lähima pangaautomaadi juurde, kus ohver peab tõestama, et tema isiklik pangakaart siiski talle kuulub. Segadusse aetud ohver sisestab pangaautomaati oma pangakaardi ja PIN-koodi, mille kelmid meelde jätavad. Seejärel võetakse ohvrilt märkamatult ära pangakaart ja veidi hiljem võetakse tema kontolt välja juba sularaha.

Jõhvi politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juht Ene Muttika tõdes, et kelmid on osavad ning suudavad oma jutuga ohvri niivõrd segadusse ajada, et ka kõige elementaarsemad ettevaatusabinõud kipuvad ununema.

"Mitte ühegi ettekäände puhul ei tohiks oma pangakaarti ja PIN-koode võõrastele anda. Pangakaardi kadumise korral tuleks sellest koheselt teavitada vastavat panka, kellel on võimalus kaart koheselt sulgeda," lisas ennetus- ja menetlustalituse juht.