Helsingi Temppeliaukio kirik. (Vida Press)

Pühapäeva õhtul Helsingis Ees-Töölö linnaosas asuva Temppeliaukio kiriku ees toimunud politseioperatsioon tehti võimaliku terrorirünnaku tõttu, vahendas Soome ajaleht Helsingin Sanomat riigi keskkriminaalpolitsei teadaannet. Täna püstitati kiriku ukse ette betoonbarjäär.

Täna õhtul teatas Soome keskkriminaalpolitsei, et politseile on saanud teatavaks asjaolusid, mis andsid põhjust kahtlustada ettevalmistusi terrorirünnakuks ning mille sihtmärgiks oli Temppeliaukio kirik.

Täna püstitati kiriku ukse ette betoonbarjäär. 

Politsei ei täpsustanud, kas teave terrorirünnaku ettevalmistamisest tuli vihjest või politsei enda uurimistöö tulemusena. Seoses terroriohuga ei ole kedagi kinni peetud.

Ajalehe allikas ütles, et politsei ei ole avaldanud operatsiooni põhjust, kuna ei soovinud tekitada asjatut paanikat.

Soome kaitsepolitsei tõstis üldist terrorismi ohumäära juba eelmisel nädalal, kuid sellel ei olnud tingimata seost nädala lõpul politseile laekunud vihjega.

Temppeliaukio kirik on omapärase interjööri tõttu populaarne turistide külastuspaik. Hea akustika tõttu on kirik ka soositud kontserdipaik.

Jaga artiklit

43 kommentaari

  /   23:09, 20. juuni 2017
http://new.euro-med.dk/20170619-hellmuth-kohl-europe-cannot-be-home-for-millions-differing-from-jude...
Hellmuth Kohl: Europe Cannot Be Home for Millions Differing from Judeo-Christian Beliefs. Lone Wolf National Policy Belongs to Past.
S
Soomlased....  /   15:36, 20. juuni 2017
....kardavad oma"sugulasrahvast" somaallasi.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis