Eesti uudised

Karilaid Savisaare kandideerimisest: erakonna juhatus suhtub positiivselt, aga ju Edgar kõike ei tea (23)

Teet Teder, 19. juuni 2017, 17:03
Jaanus Karilaid: nii tore uudis!Foto: Teet Malsroos
Üllatuslikult teatas Edgar Savisaar täna, et kui tervis lubab kohtus käia, saab ta ka tulevastel valimistel kandideerida. Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid kinnitab, et uudis on positiivne ja tema ei usu, et Savisaar oma nimekirjaga erakonna vastu läheks.

"Edgar on ju endine ühiskonnateadlane ja ju ta vaatas sotsioloogide tehtud turu-uuringut, kus rahva usaldus Keskerakonna vastu on tõusnud. Ma arvan, et ta rõõmustas selle üle ja tegi valiku, et annab oma panuse," teatas Karilaid. "Täna on meil positiivsed eeldused, et ma ei näe ühtegi põhjust, miks peaks keegi täna mõtlema selle peale, et teha valimisliitu. See valimisliit teadlikult nõrgestaks Keskerakonna seisu. Ma ei usu, et keegi on nii kibestunud või pahatahtlik, et Keskerakonnale halba soovida."

Samal teemal

Karilaid kinnitab, et Savisaare kandideerimise soov üllatav ei ole, aga... "See, et ta sellisel viisil, Facebooki vahendusel seda teatavaks tegi, oli üllatus."

Oma postituses kirjutas Savisaar, et liiga palju on segadusi nii ühes kui ka teises majandussektori valdkondades. "Näiteks prügiveoteenuste hinnad on märgatavalt kasvanud. Mõnedes Lasnamäe piirkondades 1,5-2 korda, Narvas isegi kolm korda. Ka seal on võimul Keskerakond," heitis Savisaar kriitikanoole erakonna tegevusele.

"Ma arvan, et tal ei ole täielikku informatsiooni. Ta on viimasel ajal oma tervisega kimpus olnud ja tegelenud erinevate ekspertiisidega, nende ümberlükkamistega, vaidlustamistega või siis parema sõnastamisega. Ta ei ole viimasel ajal jõudnud erakonna juhatusse ega ka pealinna ekspertidega kokku saama, kes oleks rääkinud, mis tegelikult on juhtunud..." laveerib Karilaid ja jätkab teemal, kuidas linn on ostnud uusi prügiautosid ja kuidas linn tahab ise ärihiidude asemel hoopis paremini prügi vedada. "Ma arvan, et tal ei ole lihtsalt infot. Kui Jüri Ratas talle helistab, ma arvan, et ta pakub talle ka täpsemaid memosid. Ma arvan, et tuleb Edgarit paremini briifida, et ta nendes küsimustes eksitavaid üksikuid lausejuppe välja ei paiskaks."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee