Maailm

Londonis jalakäijate sekka sõitnud kaubikujuht: "Ma tapan kõik moslemid!" (13)

Õhtuleht.ee, 20. juuni 2017, 04:00
KAUBIK: Põhja-Londonis esmaspäeva öösel Finsbury Parki linnaosas juhtis 48aastane valge mees kaubiku mošeest väljunud moslemite sekka. Surma sai üks ja vigastada kümme inimest. Foto: Reuters / Scanpix
Kell näitas esmaspäeva esimest tundi, kui Londoni politsei sai väljakutse Finsbury Park linnaossa, kus valge kaubik oli sõitnud mošeest ööpalvuselt väljunud moslemite sekka, vahendab BBC.

Surma sai üks ja vigastada kümme inimest, kellest kaheksa vajas haiglaravi. Sündmuskohal viibinud inimesed pidasid kõnniteele inimeste sekka sõitnud kaubiku juhi kinni.

Viimane karjus: "Te olete kõik moslemid. Ma tapan kõik moslemid!" Pealtnägijad väitsid esmalt, et kaubikus oli kolm inimest, kellest kaks põgenes ning kaht inimest olevat ka pussitatud, kuid politsei teatel ei vasta need väited tõele.

Politsei teatel on kurjategija 48aastane valge mees ning kõik kannatanud moslemid. Siseminister Amber Rudd kinnitas, et politsei menetleb juhtunut terroriaktina.

KAUBIK: Põhja-Londonis esmaspäeva öösel Finsbury Parki linnaosas juhtis 48aastane valge mees kaubiku mošeest väljunud moslemite sekka. Surma sai üks ja vigastada kümme inimest. Foto: Reuters / Scanpix

Samal teemal

Esialgsel uurimisel on selgunud, et sündmuskohalt surnuna leitud vanem mees suri tõenäoliselt terviserikke tagajärjel. Ta oli juba enne kaubikurünnakut kokku kukkunud ja kaubik sõitis otsa inimestele, kes osutasid talle esmaabi.

Londoni linnapea Sadiq Khan kutsus inimesi säilitama rahu ja valvsust. Ta lubas, et linnaosadesse, kus suur osa elanikkonnast järgib ramadaani, viiakse lisapolitseipatrullid.

Ta rõhutas, et nii nagu kohutavad rünnakud Manchesteris, Westminsteris ja London Bridge’il, on ka see rünnak suunatud meie ühiste väärtuste – tolerantsuse, vabaduse ja respekti vastu.

Peaminister Theresa May ütles Downing Street 10 residentsi ees: "Äsjane rünnak näitab, et terrorismil, äärmuslusel ja vihkamisel on palju vorme."

Finsbury Parki mošee vaimulikud nimetasid öist autorünnakut pühakojast lahkunud inimeste vastu argpükslikuks. Politsei teatas, et elusalt tabatud kaubikujuhile tehakse psühhiaatriline ekspertiis. Õhtuleht

13 KOMMENTAARI

H
! 20. juuni 2017, 10:42
Huvitav huvitav. Kui tegu on valge terroristiga, siis avaldatakse tema rass, nimi ja muud andmed paugupealt. Otsejoones häbiposti! Kui terroriakti panevad toime muslimid, siis venitataks andmete avaldamisega päevi. Ebamäärase jutuga, et uurimis huvides ei tohi j.n.e.
t
Teisitimotleja 20. juuni 2017, 09:44
Moslemite tapatoole tuleb ju kuidagi vastu hakata. Kui valitsus ei tee siis peab ju rahva omakaitse tegutsema.
Loe kõiki (13)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee