Maailm

Kolmeaastane tüdruk suri hambaarsti juures (50)

Aadu Hiietamm, 20. juuni 2017 04:00
Kolmeaastane tüdruk suri hambaarsti juuresFoto: Twitter
USAs California osariigis Stoctonis viis Araceli Availa kolmeaastase tütre Daleyza hambaarsti juurde, et lapse hambad korda teha. Pool tundi hiljem juhtus halvim, mis üldse juhtuda saab – tema tütar oli surnud, vahendab telekanal Fox 40.

Enne hambaarsti juurde minemist oli Daleyza elurõõmus ja täis energiat, kinnitas isa Jose Hernandez. Vanemaid koos lapsega hügieeni kaalutlustel hambaarsti juurde ei lubatud.

Tütart oodates märkas ema aknast välja vaadates, et kohale saabus kiirabiauto. "Mõtlesin, et vaevalt tuli see masin minu lapse pärast," meenutab murest murtud Araceli Availa.

Kolmeaastane tüdruk suri hambaarsti juures Foto: Twitter

Pisut hiljem tuli ema juurde lastehambakliiniku õde ja ütles, et Daleyza süda seiskus ning küsis, kas tal oli probleeme südamega. Ehmunud ema vastas, et tema tütar oli täiesti terve. Õde lisas, et Daleyza toimetati kiiresti haiglasse, kuid arstid ei suutnud tema elu päästa.

Hiljem selgus, et väikesele Daleyzale tehti täisnarkoos, mis saigi saatuslikuks. Vanemad ei mõista, miks pidi nende väike armas tütar surema ning soovivad saada põhjendatud vastust. California hambaarstide liit lubas juhtunut põhjalikult uurida. Ka Stocktoni politsei alustas uurimist, kuid kuritegu juhtunus ei näe.

Veebilehehekülje www.gofundme.com vahendusel kogutakse annetusi Daleyza matusekulude katteks, eile lõunaks oli 359 inimest annetanud 8950 dollarit.

Tütre kaotanud vanemad soovivad, et Daleyzalt elu võtnud lastehambakliinik suletaks igavesti.