Krimi

Politsei hoiatab Ida-Virumaal tegutsevate kelmide eest (5)

Toimetas Kristin Aasma, 19. juuni 2017, 16:46
Viimase kuu jooksul on politsei poole pöördunud mitmed inimesed, kes Kohtla-Järve, Jõhvi ja Sillamäe piirkonnas petuskeemi ohvriks langenud ning seetõttu rahast ilma jäänud.

Petuskeemi kohaselt pillab üks kurjategijatest justkui juhuslikult maha oma rahakoti ning kõnnib rahulikult edasi. Eelnevalt valitud ohver ja teine kelmuse kaasosaline leiavad rahakoti ning ohvrit ärgitatakse sinna sisse vaatama. Selle peale naaseb rahakoti omanik, kes leidjaid pangakaardi kadumises süüdistab. Kelmide inistatiivil minnakse lähima pangaautomaadi juurde, kus ohver peab tõestama, et tema isiklik pangakaart siiski talle kuulub. Segadusse aetud ohver sisestab pangaautomaati oma pangakaardi ja PIN-koodi, mille kelmid meelde jätavad. Seejärel võetakse ohvrilt märkamatult ära pangakaart ja veidi hiljem võetakse tema kontolt välja juba sularaha, edastas Ida prefektuur.

„Mitte ühegi ettekäände puhul ei tohiks oma pangakaarti ja PIN-koode võõrastele anda. Pangakaardi kadumise korral tuleks sellest koheselt teavitada vastavat panka, kellel on võimalus kaart koheselt sulgeda,“ lisas ennetus- ja menetlustalituse juht.

Kõigil, kes on eelpool kirjeldatud situatsiooniga kokku puutunud, palutakse sellest teada anda numbril 337 2589, e-posti teel jelena.kuusik@politsei.ee või politsei lühinumbril 112.

5 KOMMENTAARI

n
nojah 21. juuni 2017, 10:16
Igas majas on piilujad,mis auto sul on ,kes sul külas käivad,kas on koera j.n.e.
t
TEADA 19. juuni 2017, 22:50
VARAS VARAS VARAS VARAS VARAS VARAS VARASTAB RAHA JA KELMID MITTERAHULDAV! RAHA ON HÄBISTAMA! KAARTI ON PÕRGUSSE MÄNGIB RAHA EI ANNA!
Loe kõiki (5)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee