2
fotot
KÜLVAS KAHTLUST: Foto, mida Facebookis levitati. ()

Facebookis hiljuti laialdaselt jagatud foto, mille juures oli väide, justkui oleks ühest Pärnu tanklast kümne liitri kütust ostnud klient saanud ainult üheksa, osutus valeks.

Tehnilise Järelevalve Ameti tehnikaosakonna nõunik Priit Poschlini sõnul ei sobi pildil olev skaalaga kanister niikuinii tankuri täpsuse kontrollimiseks. „Puudub igasugune info selle kanistri materjali käitumise osas, samuti skaala õigsuse osas,“ selgitab Poschlin. Antud kanistri puhul ei ole teada kuidas anum erinevate temperatuuride käes käitub ning kui palju sealjuures venib.

Tankureid kontrollitakse igaaastase kohustusliku taatluse käigus, mille raames tehakse kindlaks, et tankur vastab nõuetele. „Taatlemise käigus kontrollitakse tankuri väljastatud kütuse kogust täpsete mõõdunõudega mitu korda, mitmel režiimil,“ täpsustab Poschlin. Ometi on osadel firmadel tavaks kontrollitud mõõdunõuga tankurite korrasolekul ise silma peal hoida ning tankureid kontrollitakse aastase perioodi jooksul ka ise, et kvaliteedis veenduda.

„Kümne liitri korral võib mõõtevahend eksida 50 ml võrra,“ sõnab Poschlin. Juhul, kui tankur ei vasta nõutele, siis tavaliselt piisab vaid tankuri reguleerimisest. Seejärel tuleb tankurit uuesti kontrollida, et veenduda tankuri mõõtmisõigsuses.

Texor OÜ juhatuse esimees Arli Okas lisab omalt poolt, et antud postitust nähes tellis firma kordusmõõtmise, et veenduda tankurite mõõtmisõiguses. „Kõik oligi õige. Sama klient, kes antud postituse tegi, helistas meile ja vabandas – oli ise eksinud,“ räägib Okas. Okase sõnul on firmale kahju selle tagajärjel juba tekkinud, sest teisedki kliendid helistavad ja uurivad laimu tagamaid.

Jaga artiklit

19 kommentaari

V
vanem mees ladaga  /   07:28, 20. juuni 2017
mul ükskord oli juhus kus kanister venis nii ära ,et sajaliitrises kanistris oli üks liiter ainult peale tankimist.

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis