3
fotot
TUNNISTUS KÄES! Karl Killing pärast täna kell kaks Tallinna vanalinnas Katariina kirikus peetud lõpuaktust. (Stanislav Moškov)

Poistebändi Beyond Beyond noorim liige Karl Killing (15) sai täna pihku Vanalinna Hariduskolleegiumi põhikooli lõpudiplomi. Samas koolis läheb ta ka gümnaasiumisse, kus asub õppima kunsti, täpsemalt muusika õppesuunal. „Peab lihtsalt pingutama, siis saab kõike teha!“ sõnastab noor laulja lihtsa tõe, kuidas mitme koormusega toime tulla.

Produtsent Stig Rästa ellu kutsutud poistepunt Beyond Beyond asus tegutsema mullu kevadel. Toona veel 8. klassis õppinud Karl ei salga, et alguses nõudis uus topeltrütm omajagu harjumist. „Ühtäkki tuli anda endast 100 protsenti bändile ja hoida samal ajal koolis normaalsed hinded. Aga kui sa saad selle rutiini kätte, siis ei ole asi üldse nii raske, kui algul arvad,“ kinnitab noormees ja lisab: „Kui on head õpetajad, siis saad tegelikult hästi hakkama.“

TUNNISTUS KÄES! Karl Killing pärast täna kell kaks Tallinna vanalinnas Katariina kirikus peetud lõpuaktust. (Stanislav Moškov)

Koolipere on olnud tema bänditegemise suhtes mõistev. „Ma sain juba eelmisel aastal õpetajatega räägitud, et kui ma puudun, siis põhiliselt bändi pärast. See aasta oli puudumisi ikka normaalselt,“ sõnab Karl, kes peab sellega silmas, et eemal tuli olla üsna paljudest koolitundidest. „Aga sain siiski kuidagi järje peale.“

Enda kahe asja vahel lõhki rebimise tunnet ei ole tal seni tekkinud. „Õnneks veel mitte!“ naerab Karl, kes jõuab nüüd keskkoolipinki, kus teised kolm bändiliiget juba istuvad. „Eks saa näha, mis järgmine aasta juhtub, aga praegu olen suutnud ennast ikka hoida.“

Põhikooli lõpetamiseks tuli sooritada kolm riiklikku eksamit – eesti keeles, matemaatikas ja ühes võõrkeeles, milleks Karlil oli inglise keel. „Mina jäin absoluutselt kõigega rahule!“ rõõmustab ta eksamitulemuste üle. „Ei ole mingit sellist tunnet, et ai, matemaatika oleks võinud paremini minna. Minu arust läks kõik väga hästi, ma olen iseenda üle parajalt uhke küll,“ muigab Karl.

TUNNISTUS KÄES! Karl Killing pärast täna kell kaks Tallinna vanalinnas Katariina kirikus peetud lõpuaktust. (Stanislav Moškov)

Õpinguid jätkab ta VHK kunsti õppesuunal muusikaharus. Kui Suurbritannias ja Ameerikas on üsna sage, et noored muusikud jätavad artistikarjäärile pühendumiseks kooli pooleli, siis Karli jaoks ei tuleks keskkoolist äratulek kõne alla. „Ma ütlen ausalt, et tahaksin ikka raudkindlalt need 12 klassi ära lõpetada. Sellepärast, et hiljem on järelvastamine veel suurem piin kui see, et väga-väga-väga pingutada ja kohe lõpetada,“ seletab noormees, et ta lähtub põhimõttest: „Mis tehtud, see tehtud!“

Muusikuelukutse kõrval on ta mõelnud muudelegi erialavalikutele. „Peale muusika huvitavad mind kõige rohkem majandus ja turundus. Ja inglise keel, mis on mulle väga südamelähedane keel ja mida ma tahan hoolsalt õppida, et saaksin seal kätte väga hea taseme,“ avaldab Karl.

Jaga artiklit

2 kommentaari

T
tohmu  /   22:37, 19. juuni 2017
Hea palgamõrvari nimi.
  /   18:32, 19. juuni 2017
Paistab,et mingi tussulandlane.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis