Häirekeskuse Põhja keskuse töösaal. (Häirekeskus)

Häirekeskus tuletab meelde, et Sisekaitseakadeemia Päästekolledžis algas täna kümme päeva kestev dokumentide vastuvõtt 10-kuulisele kutseõppekursusele, kus õpitakse teenindama hädaabinumbril 112 saabuvaid kõnesid.

Päästekorraldaja eriala pakub väljakutseid ja arenguvõimalusi nii keskkooli lõpetanud noortele kui ka eelneva töökogemusega inimestele, annavad Sisekaitseakadeemia ja Häirekeskus teada.

Päästekorraldaja kutseõpe toimub Tallinna õppekompleksis Pirital. Kursuse edukalt lõpetanud saavad tööd Häirekeskuse Tallinna, Pärnu, Jõhvi või Tartu keskuses.

Sisseastujatele tehakse vastuvõtukatsed, tausta- ja tervisekontroll. Tulenevalt töö iseloomust ei saa päästekorraldajana töötada kõnedefekti, telefonivestlust takistava mõlema kõrva kuulmishäire, psüühika- ja sõltuvushäiretega inimesed. Päästekorraldaja erialal ei ole oluline hea füüsiline vorm, mistõttu ei toimu sisseastujatele kehalisi katseid ning kandideerima on oodatud ka füüsilise erivajadusega inimesed. Majutus ühiselamus, toitlustamine ja vormiriietus on kutseõppuritele tasuta. Päästekorraldaja erialal õppijad saavad igakuist stipendiumi 260 eurot.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis