Eesti uudised

Uudist täiendatud!

FOTOD JA VIDEO | Pelgulinnas plahvatas korter (30)

Teet Teder, 19. juuni 2017 14:38
Kortermaja põleng Tallinnas Nisu ja Aru tänava nurgal 19. juunil 2017. Tulekahjule eelnes plahvatus.Foto: Joosep Rasmus Raide
Tallinnas Pelgulinnas asuvas kortermajas puhkes täna pärastlõunal tulekahju. Päästeameti teatel sai tulekahju esialgsetel andmetel alguse neljanda korruse korteris toimunud gaasiplahvatusest. Haiglasse toimetati üks kannataja, kes asus õnnetuse ajal neljandal korrusel. Lisaks korteritele süttis ka katus.

Nisu ja Aru tänava nurgal oleva maja päästetöödel osalesid Kopli, kesklinna, Lasnamäe, Lilleküla ning Nõmme päästjad. Tulekahjule eelnes plahvatus.

Kohalik elanik Kert kirjeldas: "Ma kuulsin ja tundsin ka seda pauku Kaera tänaval. Olin just õues ja hakkasin tuppa minema, klaasid värisesid. Ise pakuks, et mingi kraana kukkus ümber ehitusel või midagi sellist. Ikka korralik mats oli."

 Foto: Robin Roots

Juhan ütles, et nägi ühte inimest kanderaamil. "Gaasiplahvatus jah. Katus üleni leekides hetkel. Tasub püsida toas ja aknad kinni hoida," hoiatas ta teisi kohalikke.

Kohapeal olnud Õhtulehe reporteri Daniel Veinbergsi sõnul oli Ristiku tänaval liiklus suletud, et päästemasinad saaksid sündmuskohale. Tossu oli kõik täis ja nähtavus halb. Politseinikel olid maskid ees.

Katus põles endiselt ja tuli on levinud. Tundus, et süttinud olid ka kõrvalkorterid.

Päästjad panid selga suitsusukeldumise varustust ja valmistusid majja minema.

Foto: Robin Roots

Tükk põlevat katust kukkus äsja (kell on 15.10) trepikoja varikatusele. Inimesi hoiti majast eemal.

"Elan siit 200 meetrit eemal, aga tundsin plahvatust nii, et maja värises," kirjeldas kohalik mees. "Mul elavad sõbrad selles majas. Helistasin neile kohe, aga õnneks neid polnud kodus," lisas ta veel.

Nisu tänava sündmus sai päästjate jaoks läbi kell 18.34, mil tulekahju oli kustutatud. Ehituseksperdi sõnul maja sel hetkel varisemisohtlik ei olnud.

Samal teemal

22.12.2017
Kindlustuseta korterite elanikud jäid pärast gaasiplahvatust suurde rahahätta
11.08.2017
Tallinnas Pelgulinnas lõhuti mitmel autol aken ja varastati asju
09.07.2017
Kiievi elumajas plahvatas gaas, kaks inimest sai surma
20.06.2017
"Kostis kõrvulukustav pauk."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee