37
fotot
Kortermaja põleng Tallinnas Nisu ja Aru tänava nurgal 19. juunil 2017. Tulekahjule eelnes plahvatus. (Liis Vaksmann)

Tallinnas Pelgulinnas asuvas kortermajas puhkes täna pärastlõunal tulekahju. Päästeameti teatel sai tulekahju esialgsetel andmetel alguse neljanda korruse korteris toimunud gaasiplahvatusest. Haiglasse toimetati üks kannataja, kes asus õnnetuse ajal neljandal korrusel. Lisaks korteritele süttis ka katus.

Nisu ja Aru tänava nurgal oleva maja päästetöödel osalesid Kopli, kesklinna, Lasnamäe, Lilleküla ning Nõmme päästjad. Tulekahjule eelnes plahvatus.

Kohalik elanik Kert kirjeldas: "Ma kuulsin ja tundsin ka seda pauku Kaera tänaval. Olin just õues ja hakkasin tuppa minema, klaasid värisesid. Ise pakuks, et mingi kraana kukkus ümber ehitusel või midagi sellist. Ikka korralik mats oli."

 (Robin Roots)

Juhan ütles, et nägi ühte inimest kanderaamil. "Gaasiplahvatus jah. Katus üleni leekides hetkel. Tasub püsida toas ja aknad kinni hoida," hoiatas ta teisi kohalikke.

Kohapeal olnud Õhtulehe reporteri Daniel Veinbergsi sõnul oli Ristiku tänaval liiklus suletud, et päästemasinad saaksid sündmuskohale. Tossu oli kõik täis ja nähtavus halb. Politseinikel olid maskid ees.

Katus põles endiselt ja tuli on levinud. Tundus, et süttinud olid ka kõrvalkorterid.

Päästjad panid selga suitsusukeldumise varustust ja valmistusid majja minema.

(Robin Roots)

Tükk põlevat katust kukkus äsja (kell on 15.10) trepikoja varikatusele. Inimesi hoiti majast eemal.

"Elan siit 200 meetrit eemal, aga tundsin plahvatust nii, et maja värises," kirjeldas kohalik mees. "Mul elavad sõbrad selles majas. Helistasin neile kohe, aga õnneks neid polnud kodus," lisas ta veel.

Nisu tänava sündmus sai päästjate jaoks läbi kell 18.34, mil tulekahju oli kustutatud. Ehituseksperdi sõnul maja sel hetkel varisemisohtlik ei olnud.

Jaga artiklit

30 kommentaari

M
muidugi  /   00:22, 20. juuni 2017
kiu korter juba plahvatas, plahvats ka gaas. Pealkirja järgi plahvatas kõigepealt korter. See on Teedu artikkel.
S
Sellepärast  /   22:42, 19. juuni 2017
meie kodus gaasiga töötavaid asju pole peale välgumihkli. Mitte kunagi pole teada kunas mats käib. Gaas on nii ettearvamatu nähtus ja ma ei saa aru miks inimesed riskivad oma elu ja varaga, et toimetada köögis gaasiga.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis