Kinnisvara uudised
city24 pilt (city24)

1Partner Kinnisvara tegevdirektori Martin Vahteri sõnul nihkub kallite kinnisvarahindadega Kalamaja piir järjest enam Kopli suunas, mistõttu pole kõhnema rahakotiga boheemlastel enam varsti kuskil elada.

 Martin Vahteri sõnul pole Kalamaja linnapoolne osa enam kümmekond aastat niiöelda “päris” boheemlastele rahaliselt kättesaadav ja nad on pidanud üüride tõusmisel Kopli poole kolima. “Need, kes praegu Kalamajja kinnisvara soetavad, on pigem peenem ja rikkam trendirahvas, mitte niiöelda nälgiva kunstniku tüüp,” rääkis Vahter.

Martin Vahteri sõnul oli Kalamaja mõtteline piir siiani Kungla tänav, hiljem Volta ja nüüd juba Erika tänav. “Järgmisena tuleb Sitsi ja kuna kõik need tänavad lähevad mõtteliselt juba Kalamaja alla, siis muutuvad sellega ka kallimaks,” rääkis Vahter.

Kinnisvaraeksperdi sõnul puksitakse madalama ostujõuga inimesed hinnatõusuga edasi Kopli poole. Võib-olla kümnekonna aasta pärast, kui Kopli ots ja liinid renoveeritakse ja täidetakse uusarendustega, ei pruugigi Põhja-Tallinnas soodsat kinnisvara enam leida,” ütles Vahter.

“Samas on inimeste rändamine ka hea, sest niiöelda loovrahvas vuntsib oma asumid üles ja tekivad uued kultuurikeskused. Eks nad leiavad siis jälle uue koha, annavad sellele oma hinge ja lisaväärtuse ja nii näiteks saigi 2000. aastatel Kalamaja areng alguse,” lisas Vahter.

Jaga artiklit

22 kommentaari

E
ei ole  /   18:14, 24. juuni 2017
ühtki üritust pulma ega mayust, kus see Neeme Lall puuduks. Siis polegi aega ju tööga tegeleda. Aga et elada pead ka veidi teenima.
P
pensionär  /   19:07, 21. juuni 2017
Boheemlastele ei ole? Minusugustele pole seal ruumi juba ammugi. Tahaksin ka hr. Mõisa omal aja reklaamitud Suur-Tallinna ära kolida, Aga kuhu? Minu kahetoalise eest Kohtla-Järvel saab vaid ehk mõnisada eurot, ei enam. Kuigi võlgu kaelas ei ole. Nii et stardikapital pealinna kolimiseks oleks üsna nigelakene. Aga Tallinnas? Hiljuti just lugesin, et kahetoalise korteri keskmine hind olevat seal 85 tuhat. Eks ühetoaline on ehk veidi odavam, kuid 99% jääks ostuhinnast jääks ikkagi puudu. Seega kohe ära osta ei jõuaks. Ja ükski pank pensionärile sellist raha ei laenaks. Või kui laenaski, millest seda tagasi maksta? Pensionist või?

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis