Jogurt (Tiit Haljand)

Riigikogu võttis täna 52 poolthäälega vastu valitsuse algatatud magustud joogi maksu seaduse, edastab ERRi uudisportaal. Maksuobjektiks on magustatud jook, mille suhkrusisaldus on vähemalt viis grammi saja milliliitri joogi kohta või millele on lisatud magusainet.

Magustatud joogi termini alla kuuluvad ka piima baasil valmistatud joogid ehk piimajoogid, mis sisaldavad suhkrut või magusainet. Sellisteks jookideks on näiteks magusad joogijogurtid, keefirid, samuti magusad taimepiimad, näiteks sojapiim.

Maksumäär sõltub vastavalt kas suhkrusisaldusest või magusaine lisamisest.

Jaga artiklit

13 kommentaari

Ö
Ökonomistid  /   09:12, 21. juuni 2017
Alles oli uudis, kui palju miljoneid maksuraha on jäänud laekumata, kuna inimesed ei osta enam kohalikust poest alkot. Eks läti kaupmees hõõrub käsi ja kiidab oma meest toompeal - raha tuleb. Ostetakse ka limonaadid - mahlad teistpoolt piiri.
L
Lahendus  /   09:22, 20. juuni 2017
Kui suhkrumaks ei meeldi, siis korraldame boikoti ja ärme ostame neid tooteid Eesti poodidest. Tehke suvel moosi, mahla ja jooge terviseks. See ei ole mingi kaotus ja raha jääb alles. Eesti riigi rahandus on kui kasvav põrsas, mida suuremaks saab, seda rohkem tahab.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis