Möödunud reedel jõustus kohtuotsus, millega mõisteti alaealiste joomist lubanud mees süüdi kriminaalkuriteos. Alaealise alkoholi joomisele kallutamine on kriminaalkuritegu ning selle eest võib karistada rahalise karistuse või kuni ühe aasta pikkuse vangistusega.

Pärnu maakohus mõistis alaealiste alkoholi tarvitamisele kallutamises süüdi 23-aastase mehe, kes täiskasvanuna võimaldas alaealiste alkoholi tarbimist. Lääne ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi korraldas mees eelmise aasta veebruaris Raplamaal kahe tüdruku 16-aastaseks saamise puhul sünnipäevapeo.

Olles täiskasvanuna vastutav peo korralduse eest, võimaldas ta 13-16-aastaste piduliste jaoks nii kange kui lahja alkoholi kättesaadavust ning selle joomist. Sama aasta suvel tarvitas mees oma kodus alkoholi koos kahe alaealisega ega takistanud neid õlle ja siidri joomisel.

Alaealise alkoholi joomisele kallutamine on kriminaalkuritegu

"Kui täiskasvanud inimene korraldab peo, kus võimaldab täie teadmise ja vaikiva nõusolekuga alaealistel nii viina ja rummi kui õlle ja siidri joomist, siis pole see mitte ainult taunitav vaid ka kriminaalkorras karistatav," ütles prokurör Milvi Pruus.

Mees mõisteti süüdi kokkuleppemenetluses ning võttes arvesse tema noorust ja teo kahetsemist, määrati talle 50 päevamäära ehk 1440 euro suurune rahaline karistus. Karistust ei pöörata täitmisele, kui mees pooleteise aasta jooksul ei pane toime uut kuritegu. Küll aga tuleb tal kohe tasuda 777 eurot menetluskulude katteks.

Jaga artiklit

4 kommentaari

S
Spetsialist  /   00:01, 20. juuni 2017
See lubamine kõlab natuke kahtlaselt. Kui võõrast last keelama hakata siis saab selle eest ka kohe kriminaalkaristuse kaela. Iseasi on muidugi kui ta neile seda alkoholi ostis.
E
eriline kurjategija?  /   14:45, 19. juuni 2017
Tartus on tuntud tätoveerija, kes joob iga päev (!) alaealistega...

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis