Krimi

Alaealiste joomist lubanud mees mõisteti kohtus süüdi (4)

Õhtuleht.ee, 19. juuni 2017 10:14
Foto: Aldo Luud
Möödunud reedel jõustus kohtuotsus, millega mõisteti alaealiste joomist lubanud mees süüdi kriminaalkuriteos. Alaealise alkoholi joomisele kallutamine on kriminaalkuritegu ning selle eest võib karistada rahalise karistuse või kuni ühe aasta pikkuse vangistusega.

Pärnu maakohus mõistis alaealiste alkoholi tarvitamisele kallutamises süüdi 23-aastase mehe, kes täiskasvanuna võimaldas alaealiste alkoholi tarbimist. Lääne ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi korraldas mees eelmise aasta veebruaris Raplamaal kahe tüdruku 16-aastaseks saamise puhul sünnipäevapeo.

Olles täiskasvanuna vastutav peo korralduse eest, võimaldas ta 13-16-aastaste piduliste jaoks nii kange kui lahja alkoholi kättesaadavust ning selle joomist. Sama aasta suvel tarvitas mees oma kodus alkoholi koos kahe alaealisega ega takistanud neid õlle ja siidri joomisel.

Alaealise alkoholi joomisele kallutamine on kriminaalkuritegu

"Kui täiskasvanud inimene korraldab peo, kus võimaldab täie teadmise ja vaikiva nõusolekuga alaealistel nii viina ja rummi kui õlle ja siidri joomist, siis pole see mitte ainult taunitav vaid ka kriminaalkorras karistatav," ütles prokurör Milvi Pruus.

Mees mõisteti süüdi kokkuleppemenetluses ning võttes arvesse tema noorust ja teo kahetsemist, määrati talle 50 päevamäära ehk 1440 euro suurune rahaline karistus. Karistust ei pöörata täitmisele, kui mees pooleteise aasta jooksul ei pane toime uut kuritegu. Küll aga tuleb tal kohe tasuda 777 eurot menetluskulude katteks.

Samal teemal

21.02.2018
Mees jootis tüdrukutele mänguväljakul alkoholi