Eesti uudised

Terviseradadel varitsevad tapvad traadid on jõudnud Tartusse (18)

Liis Vaksmann, 19. juuni 2017, 04:00
TRAAT: Tõrvandi metsa taga olla kahes kohas üle metsatee tõmmatud traadid.Foto: Maario Silm
Facebookis ringleb teade, et Tartumaal Tõrvandi metsa taga on kahes kohas üle metsatee traadid tõmmatud.

"Teadsin, et Tallinna kandis on selliseid asju terviseradadel leidunud, aga täna siis Tõrvandi taga metsas selline pilt. Kahes kohas rajal oli üle tee tõmmatud traat. Üks ratta kõrguselt ning teine umbes pea kõrguselt. Loodetavasti ei ole mingi uus kuum hitt," kirjeldab postituse teinud Maario talle avanenud vaatepilti.

"Kui keegi teab, kes sellise targa ettevõtmisega tegeleb või on julge ja aus, et see üles tunnistada, siis vestleksin temaga silmast silma rahulikult hea meelega sellest, mida selline kõri kõrgusel olev traat ~30 km/h sõitva inimesega teha võib. Ehk ei ole inimene ise enne selgitamist lihtsalt veel võimeline tagajärgedest aru saama," leiab mees ning juhib tähelepanu, et terviseradadel ja Tartu läheduses asuvatel radadel tasuks silmad sõitjatel tavapärasest siiski rohkem lahti hoida.

Politsei- ja piirivalveameti Lõuna prefektuuri pressiesindaja Ragne Keisk ütleb, et politseile selle vahejuhtumi kohta avaldust laekunud ei ole.

"Ka ei ole sellest nädalavahetuse vältel muul moel korrakaitsjatele teada antud, kuid sellest hoolimata võttis politsei postituse teinuga ühendust selgitamaks juhtunu üksikasju. Praegu teadaolevalt eemaldas sotsiaalmeediasse postituse teinud isik terviserajalt ohtliku traadi ning informeeris sellest kohaliku valla ametnikke," ütleb Keisk.

Edasi selgitab piirkonnapolitseinik juba koostöös vallaametnikega, mis põhjustel ja kelle käe läbi ohtlik takistus terviserajale paigaldatud on.

2015. aasta juunis leidsid rattaga sõitjad Tallinna, Jõelähtme valla ja Maardu piiril Kroodi radadel keha ja pea kõrguselt umbes millimeetri jämedusi musta värvi terastraate. Peale traatide oli ka pooleldi läbisaetud puid, mis võisid suurema tuulega kergesti murduda ning kellelegi peale kukkuda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee