LEEGID EI ANNA ALLA: Öö läbi tulega võidelnud päästja on heitnud hetkeks oma päästemasina kõrvale puhkama. (AFP / Scanpix)

Vähemalt 58 inimest oli hukkunud ja kümned saanud vigastusi Portugali kesk- ja põhjaosas möllavas kuni 60 maastikupõlengus.

18 inimest hukkus neljas autos, kui nad püüdsid Leiria piirkonnas Figueiro dos Vinhosi ja Castanheira de Pera vahelisel maanteel leekide eest põgeneda. Vigastatute hulgas on kaheksa-aastane tüdruk, kelle päästjad leidsid tulepiiri juures nutmas.

Kuumus on olnud lämmatav, paljudes kohtades mõõdeti nädalalõpul üle 40 kraadi sooja. Leeke püüavad maha suruda ligi 2000 tuletõrjujat, oma päästelennukeid on appi saatnud Hispaania ja Prantsusmaa. Ajaleht Correio do Manga kirjutab, et vigastatute hulgas on kuus tõsiselt kannatada saanud tuletõrjujat, kaks päästjat on kadunud.

Portugali peaminister Antonio Costa ütles, et tõenäoliselt ohvrite arv suureneb. "Päästemeeskonnad ei ole veel mitme tulerõngasse jäänud asulani jõudnud. Mitu küla tuleb evakueerida, sest praegu pole tähtsamat ülesannet, kui päästa inimelusid," kinnitas peaminister.

Tema sõnul võisid leegid alguse saada pilvitust taevast särtsatanud välgulöögist laupäeva õhtupoolikul.

Ööl vastu pühapäeva laienes põlenguala peaaegu kontrollimatult. "Nägime suitsu tõusmas, aga see näis olevat kaugel. Keegi ei uskunud, et leegid nii kiiresti meie külani jõuavad. Kell pool neli pühapäeva hommikul koputas äi uksele ja ajas meid üles. Panime asjad kokku ja põgenesime viimasel hetkel leekide eest, mis olid juba nilpsamas meie maja," kirjeldab koos perega põlengus eest pääsenud naine oma üleelamisi ajakirjanikele.

Kuumus valitseb ka Hispaanias, pealinna Madridi termomeetrid on näidanud üle 40kraadist temperatuuri, Sevillas on sooja pidevalt olnud paar kraadi rohkemgi ja paremat ei loodeta ka algaval nädalal. Ka Hispaanias hoiatatakse võimalike metsatulekahjude eest.

Jaga artiklit

2 kommentaari

S
SIIM  /   13:09, 19. juuni 2017
Portugal on kena maa. Kliima on soe vahemereline. Vahelduseks ka mäed. Nii mõnelegi uusasunikule oleks see vägagi mõnus ning kodune paik. Aga vaat üks viga on. Kõrbemaasiku ning avarat vaadet armastavale inimesele mõjuvad suured ja salapärased metsad kuidagi ängistavalt, rõhuvalt ning hirmutavalt.
?
???   /   08:53, 19. juuni 2017
60 suurt metsapõlengut ühekorraga? Kas see saab siis ikkagi enam juhus olla? Või on kellegi kurjad käed millegipärast mängus?

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis